1 Nisan 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İnönü’de Çorbalı Bozalı Akşam Sohbetleri

İnönü’de Çorbalı Bozalı Akşam Sohbetleri
  • 26 Şubat 2020 Çarşamba
  • 1641 kez okundu

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, İnönü İlçesi Oklubalı Mahallesi üreticilerine Eskişehir Bozası ikram edilerek sohbet toplantısı düzenlendi.

Akşam saatlerinde Oklubalı Mahallesinde düzenlenen "Çorbalı Bozalı Akşam Sohbetleri" toplantısına;  İl Tarım ve Orman Müdürümüz Dr. Emine SEVER, İnönü Ziraat Odası Başkanı Ergün EROL, İnönü Süt Üreticileri Birliği Başkanı Alaattin KARATAŞ, İl Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, Oklubalı Mahalle Muhtarı, İnönü İlçe Tarım ve Orman Müdürü ve teknik personeller ile kadın üreticilerin de aralarında bulunduğu üretici grubu katıldı.

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER toplantıda yaptığı konuşmada;

Köy odaları ve kahvehanelerinde unutulmaya yüz tutan eski sohbetleri hatırlatmak ve Devlet vatandaş bütünleşmesini sağlamak amacıyla  Çorba ve geleneksel Eskişehir Bozası ikramı eşliğinde soğuk kış gecelerini bir nebze de olsa ısıtmak, üreticilerimizin ihtiyaç ve sorunlarını tespit ederek çözüm aramak için İnönü İlçesinde bir arada bulunmaktan ve özellikle kadın üreticiler tarafından çiçekle karşılanmaktan çok mutlu olduğunu söyledi.

Bakanlığımızca 2020 yılında uygulamaya konulan bir takım yeniliklerden kısaca bahseden İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER, sorulan her soruya cevap verebilecek yetkililerle toplantılara katıldığını belirterek bu nedenle üreticilerin tarım ve hayvancılıkla ilgili kafalarında soru işareti oluşturan her konuyu kendilerine rahatça sorabileceklerini ifade etti.

Daha sonra havza bazında tarımsal ürün desteklemeleri, hububat zararlıları, mera alanlarının kullanılması, buzağı ölümleri ve buzağı ölümlerinin engellenmesi, hayvansal üretim desteklemeleri, hayvansal hastalık ve zararlıları, kanatlı hayvan yetiştiriciliği, arıcılık konularıyla ilgili üreticilerle bilgi alışverişi gerçekleştirildi. Üreticilerimize söz verilerek ihtiyaç ve sorunlar hakkında bilgi alınırken toplantı karşılıklı soru-cevap ve sohbet ortamında devam etti.

Toplantı sonunda Oklubalı Mahalle Muhtarı Recep EKİNCİOĞLU ve mahalle sakinleri, bu şekilde verimli ve samimi bir ortamda yapılan toplantı için İl Müdürümüze teşekkür ettiler.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.