26 Mayıs 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SÜREYLE KAPATILAN ESNAFLARIMIZIN DESTEKLENMESİ GEREKLİ

CORANAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA İŞYERLERİ GEÇİÇİ SÜREYLE KAPATILAN ESNAF VE SANATKARLARIMIZ DESTEKLENMESİ GEREKLİ

Bilindiği gibi Coronavirüs nedeniyle, Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten lokanta, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları çay bahçesi, hamam, berberler, kuaförler, masaj salonu işletmecisi ve yolcu taşımacılığı sektöründeki esnaf ve sanatkarlarımızın faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulmuştur.

Bu sektörlerde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlarımız hiçbir şekilde gelir elde edememekte olup, sadece Halkbankası ve Kredi Kefalet Kooperatifleri vasıtasıyla kullanabilecekleri 25.000 TL tutarındaki kredi ve vergi ertelemesi ile ayakta kalabilmeleri mümkün değildir.

Bununla beraber yanlarında çalıştırdıkları işçilerine hiçbir gelir elde edememelerine rağmen ücret ödemek zorundadırlar. Bu kapsamda personellerini işten çıkarmamaları karşılığı verilen destek olan Kısa Çalışma Ödeneği yerinde bir uygulama olmuştur.

Yıllardır Bağkur primlerini düzenli olarak ödeyen ve işyerleri coronavirüs tedbirleri kapsamında geçici olarak kapatılan esnaf ve sanatkarlarımızın bu mağduriyetin giderilmesi, işyerlerinin kapalı olduğu süre boyunca devlet tarafından nakit yardımı ile desteklenmeleri gereklidir.


EKREM BİRSEN
ESESOB BAŞKANIGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.