21 Ekim 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BEBKA’dan ÜRETİMDE VERİMLİLİK VE DİJİTAL DÖNÜŞÜM SEMİNERİ

Ajansımız tarafından “Üretimde Verimlilik ve Dijital Dönüşüm” semineri düzenledi. Yoğun ilgi gören seminere birçok ilden katılımcı katıldı.

Enerji verimliliği merkezi hizmetleri, enerji verimliliği ve dijital dönüşüm teknolojileri, yalın üretim ve dijital dönüşüm gibi birçok önemli konuların konuşulduğu, Genel Sekreterimiz İsmail Gerim’in moderatörlüğünde düzenlenen, ‘Üretimde Verimlilik ve Dijital Dönüşüm’ çevrimiçi seminerine, Bursa Model Fabrika Direktörü Mustafa Birol Aksel, BTSO Enerji Verimliliği Merkezi Yöneticisi Canpolat Çakal, Bursa Model Fabrika Yalın Uzman ve Danışman Elif Abraş Aydoğan panelist olarak katıldı.

Seminerin moderatörlüğünü yapan Genel Sekreterimiz İsmail Gerim, katılımcılara Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle hayata geçirilen Bursa Model Fabrika ve BEBKA’nın desteğiyle kurulan BTSO Enerji Verimliliği Merkezi’nde yapılan çalışmalar ve bu kurumların eğitim merkezleri hakkında bilgiler verdi.

Bursa Model Fabrika Direktörü Mustafa Birol Aksel, “Model Fabrika deneyimsel öğrenme tekniklerini kullanarak teoriyi ve pratiği birleştiren, uygulamalı etkinlik ve dijital dönüşüm merkezidir. Model Fabrikanın amacı özellikle KOBİ’ler için verimlilik eğitimi ve danışmanlık hizmetlerini vererek onları küresel arenada rekabet güçlerini arttırabilmektir. Onlara bu verimlilik dönüşüm yolculuğunda eşlik etmek, onları yalnız bırakmamak, rehberlik etmek kurulmuştur” diye konuştu.Yalın üretim hakkında bilgiler veren Bursa Model Fabrika Yalın Uzman ve Danışman Elif Abraş Aydoğan, “Yalın üretim israflardan arındırılmış verimli hale getirilmiş süreçler demektir. Dolayısıyla yalın üretim dediğimizde aslında odak noktamızda değer kavramı var. Değer kavramında bizim için müşteri için nasıl değeri attırabiliriz, diğer yüklerden nasıl kurtulabiliriz, bunun için hangi metodu kullanabiliriz. Yalın üretimin temelinde aslında bunlar var. Verimliliği arttırmak için 19 modülden oluşan eğitim içeriklerini aslında çeşitli araçlar oluşturuyor. Yalın eğitimde öncelikle israfları görmeyi öğreniyoruz. Model fabrikanın buradaki misyonu herhangi bir üretim sürecinde israf konularında çok ciddi bir zemin ortam hazırlıyor. Üretimde de model fabrikada da aslında bunu yapıyoruz” dedi.

BTSO Enerji Verimliliği Merkezi Yöneticisi Canpolat Çakal, “Enerji verimliliği merkezimiz BEBKA’nın büyük desteği ile 2016 yılında kuruldu. Aslında proje çok basit ama önemli bir hedefle başladı. Bugün geldiğimiz noktadan hepimiz ekip olarak gurur duyuyoruz. Bugüne kadar birçok işletmede milyonlarca lira tasarruf sağlayan önemli projelere imza attık. Özellikle otomotiv, tekstil ve diğer sektörlerde enerji verimliliği merkezi olarak çalışma fırsatımız oldu” diye konuştu.
BEBKA tarafından, Üretimde Verimlilik ve Dijital Dönüşüm seminerine Bursa, Eskişehir, Bilecik illerinin dışında diğer illerden de çok sayıda katılımcı katıldı. Seminer, katılımcılardan gelen soruların cevaplanmasının ardından tamamlandı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.