25 Ekim 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’in Şahıs Bazlı En Büyük Organik Tarım Üreticisi Sarıcakaya’dan

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER Sarıcakaya İlçesi Mayıslar Mahallesi’nde organik tarım üreticisi Şafak EREN’ in işletmesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İlk olarak ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren üretici Şafak EREN, İl Müdürümüze işletmesi hakkında bilgiler verdi. İşletmesinin yaklaşık 10 dekarlık kısmında örtü altı üretimi yaptığını burada organik Pembe Domates, Çirkin olarak adlandırılan ve pazarlarda da bu isimle aranan yerli bir çeşit olan domates ile salatalık, biber, fasulye üretimi gerçekleştirdiğini belirtti. Kış döneminde de üretime devam ederek kışın daha çok marul, roka, tere, soğan gibi sebzeleri yoğunluklu olarak ürettiğini söyledi. Devamında çocuklarına da organik tarım eğitimi aldırarak bu işe aile işletmeciliği şeklinde daha da büyüyerek devam etmek istediğini vurguladı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER ziyaret esnasında yaptığı açıklamada;

Üreticimizin Sarıcakaya’da 10 dekarlık arazide de açıkta üretim yaptığını, burada da fasulye, kabak, biber, mısır, pırasa, kereviz, brokoli, karnabahar ve lahana yetiştirdiğini ifade etti. Üreticimizin ürettiği ürünleri başta ilimiz olmak üzere Ankara’da Çankaya ve Çayyolu, İstanbul’da ise Şişli’ de bulunan organik pazarlarda sattığını söyleyen İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER ayrıca üreticimizin ürünlerini bu pazarlarda kendisine ait tezgâhlarda sattığını belirtti.

Şafak EREN’in ilimizde üretim yaparak kendisiyle temas kuran diğer organik tarım üreticilerinin ürünlerini de pazarladığını söyleyen İl Müdürümüz SEVER, üreticimizin pazar sorunu yaşamadığını ve yılın dört mevsimi süresince de organik üretim yapan EREN’ in Eskişehir’de şahıs bazlı en büyük üretici olduğunun altını çizdi.

Organik olarak sebze üretip pazarlayan özellikle de çocuklarını bu işe dâhil ederek üretimin geleceğini garanti altına alarak üretmekten çok mutlu olan bir aileyle tanışmaktan büyük mutluluk duyduğunu ve temelini sağlam oluşturan aile işletmelerinin katma değerli ürünlerin üretiminde de ön sıralarda yer aldığını belirten SEVER, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak her zaman üreticilerimizin yanında olduğumuzu ifade etti.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.