2 Mart 2021 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’in geleceğine ışık tutacak, Hayır Diyen Vebal Altında Kalır

HAYIR DEME ŞANSIMIZ VAR MI ACABA!

Amma, lakinsiz proje desteklenmesi gerekiyor. Eskişehir'in ve Eskişehir sanayisi için prestij kazandıracak vizyonlu bir projedir.

Raylı Sistemler Araştırma Merkezi, Raylı Sistemler Test Merkezi (URAYSİM), Raylı Sistemler Altyapı Üretim Merkezi, Raylı Sistemler Çeken, Çekilen Araçlar Üretim Merkezi,       Raylı Sistemler Endüstri Bölgesi Eskişehir'in hakkıdır, milli davasıdır, sahip çıkmamız gerekir.

Eskişehir Demiryolu ve Demiryolcular şehridir. Yetişmiş insan gücü ve güçlü alt yapısı mevcuttur. Demiryolcu şehri Eskişehir bu konuda 125 yıllık tecrübeye sahiptir. Tülomsaş (Eskişehir TÜRAŞAŞ) gibi iyi bir bilgi birikimine sahip çok büyük bir değer var. İçinde mesleğinde yetişmiş yöneticisi, mühendisi zanaatkâr insanları ile bu konuda sektöre büyük katkılar sağlayacağına eminim, kendimize ve insanımıza güvenmemiz gerekir. Döviz olarak ciddi maliyetlerimiz oluşmakta, kaynaklarımızı ülke dışına vermemeliyiz

Raylı Sistemler Test Merkezi projesi başlamış olmasına rağmen birçok şehir ısrarla elimizden alıp sahiplenmek istiyor. Bu projeler için Eskişehir Raylı Sistemler Kümelenmesine büyük çabası ve emeği geçmiştir. Raylı sistemler kümelenmesinin de gelecekte de büyük katkılar sağlayacağı malumdur.

Alpu şehir merkezine yakın demiryolu güzergahın da, geniş gar sahasına sahiptir. Yatırım ve üretim maliyeti bakımından çok avantajlar sağlamakta. Ayrıca Alpu Test Merkezinin bulunduğu ilerideki tepeler eteklerinin bulunduğu yamaçlar olsun, gereksede bozdağ’ın etekleri olsun, verimi düşük arazilerimiz olduğu malumunuzdur.  Gerekirse dağın oyularak  içine yapılmalı, gerekirse tepesine yapılmalı. Engel değil çözüm üretmeliyiz. İstemezük demekle olmaz.

Raylı sisteler fosil yakıt tüketmeyen çevre dostu araçlardır. Raylı sistemlerin tramvayı, metrosu, konvansiyel treni ve yüksek hızlı treni olmak üzere üretmemiz gerek, Geç bile kalındı.

Böyle bir Raylı Sistemler endüstriyel merkeze hayır denilemez. Hayır diyen vebal altında kalır. Kaçan fırsat geri gelmez. Eskişehir’in geleceğine ışık tutacak bir vizyondur.

Aynı zamanda Milli meselemizdir. İnşallah başarılı olunur.

Tüm kamuoyuna saygılarımla,

Ramazan UYSAL
Demiryol-İş Sendikası
Eskişehir Şube Başkanı

 Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar