19 Ekim 2021 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“ KİRAZIMIZ BU SENE PARA ETTİ ”

“ KİRAZIMIZ BU SENE PARA ETTİ ”
  • 15 Temmuz 2021 Perşembe
  • 1575 kez okundu

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş,  İlçelerdeki çalışmaları yerinde görmek amacıyla yaptığı ziyaretlerine Mihalıççık İlçesi ile devam etti.

İlçe ziyareti 12 Temmuz 2021 Pazartesi günü İlçeye yeni atanan Kaymakam Onur Aykaç’ a makamında hayırlı olsun ziyareti ile başladı. İlçe Müdürlüğü birlikteliğiyle yürütülen iş ve işlemler ile İlçedeki tarımsal yapıyla ilgili Kaymakam beye bilgilendirme yapan İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş, kendilerini de yeni görevinde başarı dileklerini iletti. Kaymakam Aykaç da samimi ortamda geçen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
  
Buradan bahçelerinde kiraz hasadı yapan üreticilerin yanına uğrayan İl Müdürü Gümüş, onlarla hasbihalde bulundu. Çiftçiler; “Bu sezon çiçeklenme döneminde gerçekleşen hava olayları sebebiyle kiraz para etmez diye kara kara düşünürken farklı bölgelerden yeterince temin edilemeyen kirazımız çok şükür 20 TL’nin üzerinde fiyatları gördü. Bahçelerimizde tercih ettiğimiz yarı bodur çeşit sayesinde hem dekara daha fazla kiraz ağacı dikiyor hem de ağaç başına daha fazla verim alıyoruz. Daha çok kiraz bahçesi tesis etmek için çalışmalara başladık.” dediler. Gümüş kiraz hastalık ve zararlıları hakkında bilgi aldığı çiftçilere Tarım ve Orman Bakanlığımızın hibe ve destekleri hakkında önemli hatırlatmalarda bulunarak ziyaretlerini tamamladı.

 Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar