29 Kasım 2021 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

KONYA-KARAMAN HIZLI TREN HATTI İÇİN TCDD VE TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRLERİ BİR ARADA

Yapımı tamamlanan ve test sürüşlerine başlanan Konya-Karaman hızlı treninin test sürüşü için TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük ve TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş, TCDD Taşımacılık Genel Müdür Yardımcısı Şinasi Kazancıoğlu ve ilgili yöneticiler 11 Ekim’de Konya’ya doğru yola çıktı.

Ziyaretlerine Konya Gar’da yönetim kadrosu ile yapılan toplantıyla başlayan Genel Müdürler Konya-Karaman hızlı tren hattının son kontrolleri için yerinde incelemelerde bulundu. Araç filosunun Konya-Karaman hattında hazır konuma getirilmesi, araçların ve hattın sertifikasyon süreçlerinin tamamlanması ve hattın en verimli şekilde işler hale getirilmesi konularının görüşüldüğü toplantıda, 6-7-8 Ekim tarihlerinde düzenlenen 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası’nda alınan hedefler ve bu doğrultuda yapılması gereken çalışmalar üzerine görüşüldü.

Toplantının ardından test aracı ile seyahat eden Pezük ve Akbaş; Kaşıkhan, Çumra ve Arıkören İstasyonlarına uğramayı ihmal etmedi. Genel Müdürler Karaman’a kadar yapılan bu hızlı tren hattının, demiryolunun Türkiye’nin dört bir yanına ulaşma hedefindeki önemli adımlardan biri olduğunu kaydetti ve Genel Müdür Pezük ekledi: “Her gün yüksek hızlı trenlerimizin vatandaşlar tarafından ne kadar tercih edildiğine şahit oluyoruz. Herkesin sabırsızlıkla beklediği Konya-Karaman hızlı treni de devam etmekte olan test sürüşlerinin ardından işletmeye alınacak ve demiryolları ulaştırma hedeflerine bir adım daha yaklaşacaktır.”

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar