18 Eylül 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bayi Hosting

Bayi Hosting
  • 16 Mayıs 2019 Perşembe
  • 2051 kez okundu

Hemen hemen her şirketin artık web sitesi mevcuttur. Tabi ki bu durum da beraberinde çeşitli talepleri getiriyor. Bu talepleri karşılamak içinde firmalar sürekli olarak web geliştirme ve tasarım yapmaktadırlar. Kişisel web hosting taleplerinin yanında artık bayi hosting (reseller hosting) talepleride azımsanmayacak derecede fazladır.

 Şirketler arasındaki bayi hostingin popülerliğinin nedeni ise hem düşük maliyetli olması hem de kullanım açısından kolaylıklarıdır.

 Peki bayi hosting (reseller hosting) nedir?

 Herhangi bir hosting şirketinden kiralanan alanın başka girişimcilere veya küçük işletmelere yeniden kiralanmasına bayi hosting (reseller hosting) denmektedir. Eğer bir web tasarım işi yapıyorsanız ve kendinize başka gelir kaynağı yaratmak istiyorsanız, bayi hosting işi yapabilirsiniz.

 Basit ifade ile web hosting sağlayıcısı gibi müşterilerinize hosting hizmeti verebilirsiniz. Bayi hostingler genellikle, kendi web hostingini sunmak isteyen girişimciler, web geliştiriciler ve ek hizmet sunmak isteyenler kullanırlar.

 Bayi Hostingin çalışma şekli;

 Öncelikle hosting hizmeti alınacak firma araştırılır, bu firmadan amaçlarınıza uygun olan hosting paketi seçilerek satın alınır. Hedef müşteri kitleniz ve pazarınız belirlenir. Daha sonra kendinize ait marka ile web hosting paketleriniz oluşturulur ve fiyatlar belirlenir. Son olarak da müşterilere pazarlama işine geçilir.

 Bayi hosting (reseller hosting) faydaları;

 Mevcut markanıza büyük faydalar sağlamaktadır. Bir bayi hosting yöneticisi olursunuz ve bayi hosting şirketi gibi hareket edersiniz. Bu yolla kolayca kar elde edilebilir. Müşterilerinize özel hosting planlarınızı veya paketlerinizi sunabilirsiniz. Onlara ayrı ayrı birbirinden bağımsız paneller oluşturabilirsiniz. Yüksek kazanç ve düşük maliyet ile iş yapabilirsiniz.

 Bayi hostingler aslında para kazanmak için tasarlanmıştır. Hosting hizmeti vermenin ucuz ve kolay yoludur. Pek çok müşterinizin tecrübesiz ve bu konuda bilgisiz olması da size bağımlı olmasını sağlayacaktır.

 Her iş alanında olduğu gibi bayi hosting (reseller hosting) işinde de iş planı yapmanız ve müşteri kitlenizi belirlemeniz gerekmektedir.

 Genel olarak bayi hosting paketlerinde;

 Disk Alanları, Bant Genişlikleri, Domain Hizmeti, FTP Erişim hizmeti, Yedekleme, Site Ziyaretçi sayısı, E-posta, Dosya Yönetimi, Müşteri hizmetleri, Yüksek Performans gibi kullanım özelleri mevcuttur.

 Bu işe başlamak için öncelikle, ekonomik ve güvenli bir hosting şirketi ile çalışmanız gerekmektedir. Çünkü müşterileriniz ile bire bir siz muhatap olacağınızdan kötü bir imaj bırakmamak için çalıştığınız şirketinde imajının iyi olması gerekmektedir. Özellikle kampanyalı paketleri tercih edebilirsiniz. Kiraladığınız alanı başka firmalara kiralamanız için windows ve unıx serverlar uygundur.

 Bayi hostingleri (reseller hosting) isteyen herkes satın alabilir. Pek çok küçük şirket başlangıçta küçük hosting satın alırlar. Web sitesi tasarlayan firmalar web sitesi tasarlamakla kalmaz web sitesi için barındırma hizmeti de sunarlar.

 Bayi hosting (reseller hosting) almadan önce mutlaka bir alan adı almış olmanız gerekmektedir. Ayrıca bu alan adı da bir bayi hosting firmasına kayıtlı olması gerekmektedir. Herhangi bir bayi hosting aldığınızda sizin kontrolünüzde olan bir kontrol paneliniz olacaktır. Bu kontrol paneli sayesinde bant genişliğiniz, müşterilerinize alan adı verme, müşterilerinizi yetkilendirme ve yetki kaldırma, erişim izni verme ve erişim izni vermeme gibi tüm işlemleri yapabilirsiniz. Bayi hosting (reseller hosting) alan satma durumunda fiyatı, özellikleri ve alanın boyutu belirleyebilirsiniz.

 Eğer kendiniz bu alanı kullanacaksanız her türlü özelliği kendiniz atayabilir ve belirleyebilirsiniz. Bu işi ticaret adı altında yapacaksanız da mutlaka ekonomik ve güvenli bayi hosting (reseller hosting) firması ile çalışılmalıdır. Bu firmaların kampanyalı ürünlerinden edinim sağlanmalıdır. Bayi hosting (reseller hosting) satın almak birden fazla web sitesinin yönetilmesinden ve bu web sitelerinin alan ihtiyaçlarının karşılanmasından daha avantajlıdır.

 Bayi hosting hesapları kontrol panellerinden kolayca idare edilebilmektedir. Bu yolla da alan boyutların kolay bir şekilde yükseltebilir veya azaltabilirsiniz. Hizmet vereceğiniz şirketlerin büyüme veya küçülme taleplerine de bu kontrol panelleri sayesinde rahatlıkla cevap verebilirsiniz. Kendinize ait bir bayi hosting firmasına sahip olmak isteyenler, teknik bilgi ve biraz da yatırımla kendi bayi hosting (reseller hosting) firmasına sahip olabilirler. Bayi hosting şirketinde kendinizin yöneteceği, kendinize ait özel müşterilerinizin olacağı bayi hosting (reseller hosting) sunucunuz olacaktır. Bu geniş teknoloji dünyasında yazılım ve teknoloji tasarım işi ile uğraşanlar içinde bayi hosting (reseller hosting) iyi bir tercihtir. .

Daha detaylı bilgi için: ttshosting

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Bilim-Teknoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar