28 Mayıs 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Huawei hazır, 90 günlük geçici lisans bir şey ifade etmiyor”

“Huawei hazır, 90 günlük geçici lisans bir şey ifade etmiyor”
  • 22 Mayıs 2019 Çarşamba
  • 2003 kez okundu

Huawei Yönetim Kurulu Başkanı Ren Zhengfei, salı günü Çin Medya Grubu'na yaptığı açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri tarafından Huawei'ye uygulanan ticari kısıtlamaların 90 gün boyunca askıya alınmasının, Huawei için fazla bir anlam ifade etmediğini söyledi.

Firmanın bu kısıtlamaya karşı uzun zamandır hazır olduğunun altını çizen Ren Zhengfei, Huawei'nin ABD'deki IBM gibi teknoloji işletmelerine katkılarından dolayı minnettar olduğunu belirtti.

"İŞİMİZE ODAKLANDIK"

Ren Zhengfei, ABD hükümetinin yapmayı düşündüğü şeyin kontrolleri dışında geliştiğini aktararak Huawei için işin uygun şekilde yapıldığından emin olmanın önemine vurgu yaptı.

Ren açıklamasında ABD'den bir yıl önce bağımsız işletme hakkı aldıklarına da dikkat çekerek "Ancak bunun ABD şirketleri üzerinde hiçbir etkisi yok, suçlu olanlar ABD'li politikacılardır. Ve bu politikacılar gücümüzü hafife alıyor." dedi.

Huawei'nin 5G teknolojisindeki yetkinliğinin bu kısıtlamalardan etkilenmeyeceğini anlatan Ren Zhengfei, 5G teknolojisine ulaşmaya çalışan diğer firmaların en az 3 yıl içinde bu teknolojiye sahip olabileceklerini bildirdi.

"ABD ÇİPLERİ HALEN HUAWEİ'NİN TERCİHİ"

Açıklamada ayrıca Huawei şirketinin ABD menşeili çiplerin kullanımını askıya almayacağı kaydedilirken, kullanılan çip teknolojisinin yarısını kendilerinin ürettiği, diğer yarısının da ABD'den geldiği bilgisi paylaşıldı.

Huawei'nin dünyadan izole edilmeyeceğine değinen Ren, "ABD'deki meslektaşlarımız gibi aynı teknolojiye sahip çipleri üretebiliriz. Ancak, bu ABD çiplerini almayacağımız anlamına gelmez. ABD teknolojisinden genişlik ve derinlik anlamında öğrenmemiz gereken şeyler var. Fakat 5G bölgesinde, Huawei ön plandadır." diye konuştu.

"MİLLİYETÇİ DUYGULAR İLE KIŞKIRTMA YAPMAYIN"

Şu anda Huawei'ye karşı iki ana tutum olduğunu dile getiren Ren, şirketin vatanseverliği harekete geçirdiğini düşünen bir taraf ve toplumun yurtsever duygularını Huawei tarafından rehin tutulduğunu düşünen diğer bir taraf ile karşı karşıya olduklarını aktardı.

Huawei Yönetim Kurulu Başkanı Ren Zhengfei son olarak, Huawei'nin ürünlerini satın almanın yalnızca vatanseverliğe bağlanmaması gerektiğini savunarak milliyetçi duyguların olayın dışında kalması gerektiğini söyleyerek sözlerini tamamladı.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Bilim-Teknoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.