11 Temmuz 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

5 BÜYÜK ŞİRKETTEN 1’İ WINDOWS 10’A GEÇMEYE HAZIR DEĞİL

5 BÜYÜK ŞİRKETTEN 1’İ WINDOWS 10’A GEÇMEYE HAZIR DEĞİL
  • 1 Ağustos 2019 Perşembe
  • 1817 kez okundu

MICROSOFT’UN WINDOWS 7 DESTEĞİNİ SONLANDIRMASINA ŞİRKETLER NE KADAR HAZIR?

Microsoft, 14 Ocak 2020’de Windows 7’ye verdiği desteği sonlandırıyor. Çoğu şirketin Windows 10’a geçişi için hazırlıklarını tamamlamaya çalıştığı görülse de, yapılan araştırma sonuçlarına göre büyük şirketlerin %18’i henüz buna hazır değil. Şirketler için işletim sistemlerinde geçişin önemli bir süreç olduğunu belirten Komtera Teknoloji Kanal Satış Direktörü Gürsel Tursun, şirketlerin işletim sistemi güncellemelerinde güvenlik önlemelerine dikkat etmeleri gerektiğini olmalarını öneriyor.

Birçok şirketin bilgisayarlarında işletim sistemi olarak kullanılan Windows 7 için resmi desteğin sonuna geliniyor. Microsoft tarafından 14 Ocak 2020 tarihinde resmi olarak desteğin kesileceği Windows 7 için çoğu şirket hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor. Konuyla ilgili şirketler üzerinde yapılan araştırma sonuçlarına göre, henüz 5 büyük şirketten 1’i Windows 7’den Windows 10’a geçiş için hazır görünmüyor. Windows 10’a geçiş hazırlıklarını tamamlamayan şirketlerin özellikle güvenlik eksikliği nedeniyle mali ve operasyonel sıkıntılar yaşayabileceğine dikkat çeken Komtera Teknoloji Kanal Satış Direktörü Gürsel Tursun, şirketlerin geçiş konusunda ellerini çabuk tutmaları gerektiğini belirtiyor.

5 Büyük Şirketten 1’i Henüz Hazır Değil

Kollective araştırma şirketi tarafından yayınlanan araştırma raporu, beş büyük işletmeden birisinin Windows 10’a geçişini henüz tamamlamadığını gösteriyor. Ocak 2019’da Windows 10’a geçiş durumu hakkında yayınlanmış raporda, ABD ve İngiltere’deki işletmelerin %43’ü hala Windows 7’yi kullanırken yanıt verenlerin %17’si de Microsoft’un son destek tarihi hakkında bir şey bilmiyordu. Altı ay sonra araştırmacılar tarafından yapılan yeni anket sonuçlarında, şirketlerin %96'sının Windows 7'den Windows 10'a geçişe başladığı, ancak beş büyük işletmeden yaklaşık bir tanesinin bu projeyi henüz bitiremediği raporlanıyor. 4 yıl önce Microsoft tarafından Windows 7’nin ömrü hakkında yapılan açıklamayı dikkate almayan şirketleri zorlu bir sürecin beklediğini ifade eden Gürsel Tursun, şirketlerin geçiş süreçlerinin uzun bir süreyi kapsayabileceğini, bu süreç içerisinde özellikle güvenlik konusunda şirketlerin mali ve operasyonel zorluklar yaşayabileceğine dikkat çekiyor.

Windows 10’a Geçiş Sürecinde Şirketler Dikkatli Olmalı

Microsoft, Windows 10’a geçişini sağlamak isteyen şirketlere desteklerini sunmaya devam ediyor. Ancak resmi destek tarihinin bitiminden sonra Windows 10’a geçiş yapmak isteyen ortalama 10 bin makineli bir şirketin yatırım maliyetinin 500 bin dolar olacağı tahmin ediliyor. Geçiş sürecinin sona ermesiyle yaşanacak güvenlik zorlukların bitmeyeceğini belirten Gürsel Tursun, şirketlerdeki çoğu IT ekibinin Windows 10’da devam eden güncelleme ve yama paketlerinin iş süreçlerini ne kadar etkileyebileceği konusunda bilgiye sahip olmadıklarını belirtiyor. Özellikle IT ekiplerinin %15’inin şirketlerinin uç nokta korumalarını Windows’tan ayrı olarak güncelleme gereği duymadığına da dikkat çeken uzmanlar, hem geçiş sürecinde hem de sonrasındaki işleyiş sürecinde şirketlerin dikkatli davranmalarını ve gerekli önlemleri almalarını öneriyor.

Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Bilim-Teknoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.