11 Temmuz 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Sosyal Medya Uzmanı Burhan Özdemir kullanıcıları uyardı!

Sosyal Medya Uzmanı Burhan Özdemir kullanıcıları uyardı!
  • 10 Ağustos 2019 Cumartesi
  • 2083 kez okundu

Yüksek ölçekli kurum ve kuruluşlara çözüm ortağı olarak lifemedyam.com internet sitesi üzerinden hizmet sağlayan Sosyal Medya Uzmanı Burhan Özdemir, ucuz yollu beğeni-takip-izlenme vaadiyle kişileri ya da şirketleri dolandıran nitelikli dolandırıcılara karşı kamuoyunu uyardı.

Sosyal Medya Uzmanı Özdemir, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sosyal medya, günümüzün en kritik teknolojik gelişimidir. Bu değişken ve özel yapılanma, belli riskleri de beraberinde getiriyor. Ticari açıdan gelir elde etme adına suistimale son derece açık olan söz konusu mecra, maalesef günümüzde kontrolden çıkmış durumda. Bu vesile ile de gerek şirketler gerekse bireyler sahte hizmet satıcılarının kurbanı olabiliyor.

Ne Yapılmalı?

Öncelikle, kurumsal anlamda yeteri kadar irtibat bilgisi içermeyen ya da mevcut irtibat bilgileri aracılığıyla olağan mesai saatleri dahilinde erişim sağlanamayan satıcılardan uzak durulmalıdır. Bir gerçeği es geçmemek gerekir ki; hiç kimse sosyal medya üzerinde gerçekleştirilen hizmetler adına %100 garanti veremez. Bu tür satın alımlar vaat edilen hizmet adına daima belli oranda riskler içerir. Ancak, güven duyacağınız bir kişi ya da kurum ile ilerlemek, geri dönülmez hataların oluşmasında önemli ölçüde tedbir sağlayacaktır.

Ne Yapılmamalı?

Asla, referansını tanımlayamadığınız hizmet satıcıları ile çalışmayın ve irtibat kurmaksızın satın alma işlemi gerçekleştirmeyin. Bu tür bir girişim, havale ettiğiniz paranızın avuçlarınızdan uçup gitmesine, hesabınızın süresiz olarak kapanmasına ya da kredi kartınızın kopyalanması benzeri istenmeyen durumlara sebebiyet verebilir. Türkiye’nin en büyük hizmet sağlayıcısı olarak size tavsiyem, daima organik formüller üzerinde çalışma yapmanızdan ve bu konuda bizler gibi ehil sağlayıcılardan profesyonel danışmanlık hizmeti almanızdan yanadır.”

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Bilim-Teknoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.