6 Ağustos 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yerli ve milli silahlar Mehmetçiğin en büyük yardımcısıMilli teknoloji hamlesiyle dışa bağımlılığı yüksek oranda azaltan Türkiye, gücüne güç katmaya devam ediyor.  Yerli ve milli imkanlarla üretilen silahlar, Barış Pınarı Harekatı'nda Mehmetçiğin en büyük yardımcısı oldu. Düyanın en iyisi olarak gösterilen Bora-12'ye çok sayıda ülkeden talep var.

 Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından üretilen KNT-76 model keskin nişancı tüfeği ilk kez, Barış Pınarı Harekatı'nda kullanıldı. Benzerlerine göre daha hafif ve etkili olan bu özel silah 900 metre etkili menzile sahip.

 Bora-12 ise bin 200 metre etkili mesafesi ile dünyadaki en iyi keskin nişancı tüfeği olarak dikkat çekiyor. Aksesuarsız ve şarjörsüz 7 buçuk 5 kilogram ağırlığındaki keskin nişancı tüfeğinde 5 mermi kapasiteli şarjör bulunuyor.

HEDEFİ TAM 12'DEN VURUYOR

Atış hassasiyetini maksimuma çıkaran serbest salınımlı namlu sayesinde hedefi tam 12'den vuruyor. Tüfeğe dürbün, gece görüş sistemleri ve lazer de takılabiliyor.

BİR ÇOK ÜLEKEYE İHRAÇ EDİLİYOR

Yalnız Türk ordusunun değil kardeş ülke Azerbaycan'ın da en güvendiği silahlardan oldu. Seri üretimi yapılan Bora-12 tüm dünyada Türkiye'nin gururu olmaya devam ediyor.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Bilim-Teknoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.