20 Ocak 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

En Genç Bilim İnsanlarımız İlk Olimpiyat Başarılarını Elde Etti

En Genç Bilim İnsanlarımız İlk Olimpiyat Başarılarını Elde Etti
  • 12 Aralık 2019 Perşembe
  • 1376 kez okundu

Dünya çapında ortaokul düzeyinde yaklaşık olarak 72 ülkenin katılımıyla Fizik, Kimya ve Biyoloji alanlarında düzenlenen ve en prestijli yarışma olan “Uluslararası Genç Bilim Olimpiyatı”na Ülkemiz ilk kez bu yıl katıldı.

3-11 Aralık 2019 tarihlerinde Katar’da düzenlenen ve altı öğrencimizin Ülkemizi temsil ettiği olimpiyatta tüm öğrencilerimiz Bronz Madalya kazandı.

Bilim insanı yetiştirmede erken yaşlarda gençleri motive eden, bilim dallarında yarışma ruhuyla gençliği araştırmaya, öğrenmeye ve derinlemesine bilgi sahibi olmaya sevk eden bilim olimpiyatlarında Ülkemiz bir kez daha uluslararası arenada TÜBİTAK tarafından temsil edildi.

Ülkemizi temsil eden ekipte Bilge Ceyda Uzun, Arda Ege Erdoğan, Mehmet Can Baştemir, Barbaros Bolat, Anıl Deniz Yılmaz ve Burak Furkan Martin yer aldı. Uluslararası Genç Bilim Olimpiyatı’nda Fizik, Kimya ve Biyoloji alanlarında gösterdikleri başarı ile Ülkemizi temsil etmeye hak kazanan öğrencilerimizin başarısı hepimizi gururlandırdı.

Olimpiyatlara katılan tüm öğrencilerimize, ailelerine, öğretmenlerine, başta Komite Başkanlarımız olmak üzere eğitimlerde görev alan tüm akademisyenlere teşekkür ediyoruz.
 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Bilim-Teknoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar