27 Mayıs 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

DOĞAL AFETLER VE TERÖR SALDIRILARINDAN DAHA ÇOK SİBER SALDIRILARDAN KORKULUYOR

SİBER SALDIRILARDAN ENDİŞELENENLERİN ORANI %73’Ü BULURKEN TERÖR SALDIRILARI İÇİN ORAN %46

Kamu kurumlarında ve yerel yönetimlerde çalışan IT uzmanlarıyla yapılan yeni bir araştırmaya göre çalışanların %73’ü, siber saldırılardan endişe duyuyorken bu oranın doğal afetlerde %55, terör saldırılarında ise %46 olması dikkat çekiyor. Kamu kurumlarında ve yerel yönetimlerde çalışanların siber saldırılarından, doğal afetler ve terör saldırılarına göre daha çok korktuğunu belirten Bitdefender Türkiye Genel Müdürü Barbaros Akkoyunlu, çalışanlara siber güvenlik eğitimlerinin verilmesinin hayati önem taşıdığının altını çiziyor.

Kamu kurumlarında ve yerel yönetimlerde çalışan IT uzmanlarıyla yapılan yeni bir ankette, bu kurumlarda çalışanların %73'ünün fidye yazılımı tehditlerinden endişe duyduğu tespit edildi. Araştırmayı değerlendiren Bitdefender Türkiye Genel Müdürü Barbaros Akkoyunlu bu oranın, doğal afetlerden (%55) ve terör saldırılarından (%46) daha yüksek olduğunu belirterek kamu çalışanlarına siber güvenlik konusunda kapsamlı eğitimlerin verilmesi gerektiğini belirtiyor.

Siber Saldırılar Doğal Afetler Kadar Önemsenmeli!

2019’da fidye yazılımları, Amerika Birleşik Devletleri'nde 100'den fazla şehri vurdu. Ankete katılan her 6 katılımcıdan 1'i ise departmanlarının fidye yazılımı saldırısından etkilendiğini söyledi. Buna rağmen, çalışanların yarısı işverenlerinin siber güvenliğe yönelik hazırlıklarında herhangi bir değişiklik görmediğini belirtirken sadece %38'i genel fidye yazılımı önleme eğitimi aldığını söyledi. Daha da kötüsü, IT uzmanlarının %52’si, siber saldırıların yönetimi için ayrılan bütçelerin durduğunu belirtiyor. Kamu çalışanlarının %76'sı ise siber saldırıların doğal afetler gibi önemsenmesi ve acil destek sağlanması gerektiğini belirtiyor.

Kamu Kurumları ve Yerel Yönetimler Siber Korsanların Hedefinde

ABD, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya-Pasifik genelindeki büyük kuruluşlarda çalışan 6.000'den fazla bilgi güvenliği uzmanının katıldığı Bitdefender Antivirüs araştırmasına göre, gelişmiş siber saldırılara karşı savunmanın en iyi yolu çalışanları eğitmek ve destek sağlamak. Bu, siber güvenlik eğitimine daha fazla önem veren kuruluşların saldırıları hızlı bir şekilde tespit etmede daha iyi ve savunmada daha verimli olmaları ile desteklenmektedir. Bitdefender Türkiye Genel Müdürü Barbaros Akkoyunlu, kamu kurumlarını ve yerel yönetimleri hedef alan fidye yazılımlar için doğal afetlere hazırlanıldığı gibi hazırlanılması gerektiğini belirterek “Kamu ve yerel yönetimler siber saldırganlar için çok iyi bir hedef olmaya devam ediyor. Bu nedenle çalışanlara siber güvenlik eğitimlerinin verilmesi hayati önem taşıyor.” ifadelerinde bulunuyor.

Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Bilim-Teknoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.