19 Eylül 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

E-ticaret sitelerinde insan kaçakçılığı ve pedofili... Wayfair hedefte...

E-ticaret sitelerinde insan kaçakçılığı ve pedofili... Wayfair hedefte...
  • 13 Temmuz 2020 Pazartesi
  • 3597 kez okundu

ABD'de ev eşyaları ve mobilya satan Wayfair adlı e-ticaret sitesi hakkında insan kaçakçılığı suçlamasında bulunuldu. Her şey Wayfair sitesinde fahiş fiyata satılan bazı eşyaların kayıp insanların isimleriyle adlandırılmasıyla ortaya çıktı.

ABD merkezli Wayfair'in fahiş fiyata sattığı eşyaların arkasında insan kaçakçılığının olduğu öne sürüldü. Benzer bir skandal Wikileaks belgelerinde de yer alan Pizzagate skandalında da yaşanmıştı.

BASİT BİR BÜRO DOLABI, FAHİŞ FİYAT VE KAYIP GENÇ KIZIN İSMİ

Her şey ABD'de komplo teorisyeni olarak nitelendiren Tommy G. adlı bir twitter kullanıcısının ürünler ve kayıp insanlar arasındaki bağlantıyı ortaya çıkarmasıyla başladı. Basit ev ve büro eşyalarının fahiş fiyata satılması üzerine, araştırmalarda bulunan Tommy G, söz konusu eşyaların ürün adının kayıp insanlara ait olduğunu ortaya koydu. 2019'da Ohio'da kaybolan 19 yaşındaki Samiyah Mumin'in adını da içinde barındıran bir büro dolabının 12.899 dolar gibi fahiş bir fiyata satılması dikkatleri, Wayfair'in üstine çekti. 

BENZER VAKA SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Yine benzer bir üründe de Tıni Dunning adlı 15 yaşındaki genç bir kızın soyadının kullanıldığı yastığın 9.999 dolara satıldığı görüldü. Tarajaih Young adlı 13 yaşındaki kayıp bir kızın ismi de sekreter masasına verildiği ortaya çıktı. Dekor olarak kullanılan kitaplarda da İlluminati, Stanizm ve organ ticareti gibi yazıların yazması dikkat çekti. Ortaya atılan iddialar üzerine sosyal medya kullanıcıları, tüm fahiş fiyata satılan ürünler üzerinde inceleme başlatı. Bazı ürünlerdeki şifrelerden bir sonuç çokmasa da bir kısım ürünlerde isim, yer, tarih gibi sonuçların kullanıldığı tespit edildi.

ÜRÜN NUMARALARI ARAMALARINDA DA...

Fahiş fiyata satılan bazı ürünlerin kodlarının arama motorlarında aranması sonucunda çok sayıda çocuğun fotoğrafının çıktığı ve bunun da pedofili insan ticaretinin katalog ağı olduğu öne sürüldü. Bu tür ürünlerin Wayfair'le sınırlı kalmadığı ve çok sayıda e-ticaret sitesinde karşılaşıldığı belirtildi.

PEDOFİLİ SEMBOLLER ÜRÜNLERE GÖMÜLDÜ

Pedofili insanlar tarafından kullanlan bazı sembollerin fahiş fiyata satılan ürünler üzerinde de görüldüğünü öne süren sosyal medya kullanıcıları söz konusu görüntüleri takipçileriyle paylaştı. Özellikle FBI'in 2007'de yayinlanan Istihbarat Bultenin'de bu sitedeki karakalem calismasinin alt fonunda yer alan sembolün "Erkek cocuk sever" anlamina geldiği belirtildi.

HaberVaktiGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Bilim-Teknoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.