19 Eylül 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Japonya da TikTok’u yasaklamayı gündemine aldı

Japonya da TikTok’u yasaklamayı gündemine aldı
  • 3 Ağustos 2020 Pazartesi
  • 2589 kez okundu

Japon milletvekilleri, TikTok ve diğer Çinli uygulamaları yasaklamak için yeni bir çalışma yürütüyor.

Dünyanın en popüler video paylaşım uygulamalarından olan TikTok, verileri Çin hükümetiyle paylaştığı iddiasıyla ABD tarafından baskı altında bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan ABD başkanı Donald Trump, TikTok'u ülke genelinde yasaklamayı düşündüğünü açıklamıştı.

JAPONYA DA TIKTOK'U İSTEMİYOR

Öyle görünüyor ki Trump gibi düşünen başka ülkeler de bulunuyor. Benzer gizlilik endişeleri yaşayan Japon milletvekilleri, TikTok'u ve diğer Çinli uygulamaları yasaklamak için harekete geçti.

Japon ulusal yayın kuruluşu NHK tarafından yayınlanan habere göre hükümet, ülke genelinde TikTok'u yasaklamak için çalışmalar yürütüyor.

TIKTOK'TAN AÇIKLAMA GELDİ

TikTok'un Japonya'da yasaklanacağına dair çıkan haberlerin ardından açıklama yapan bir TikTok sözcüsü, şirket hakkında hüküm süren yanlış bilgiler nedeniyle çok üzgün olduklarını belirtti. Sözcü, TikTok'un CEO'sunun Çinli değil Amerikalı olduğunu hatırlattı.

Şu an itibariyla TikTok, Hindistan yasağı nedeniyle zaten büyük bir gelir düşüşü yaşıyor. Hindistan, TikTok için en büyük pazarlardan biriydi ve şimdi ABD de uygulamayı yasaklamayı planlıyor.

Görünüşe göre TikTok, Japonya'da da yasaklanmaktan kaçınmak için gizlilik politikalarını yeniden  gözden geçirmek zorunda kalacak.

Instagram: @eshteknoloji

ensonhaber.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Bilim-Teknoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.