2 Mart 2021 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

400 Milyonluk Raylı Sistemler Yatırımına Chp Tahriki

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir İl Başkanı Sinan Özkar ve yönetim kurulu üyeleri Alpu İlçesinin Bozan Mahallesi’ni ziyaret etti. Bozan Mahallesi’nde bir kahvede vatandaşlarla bir araya gelen Özkar ve yönetim kurulu üyeleri vatandaşlarla sohbet etti. Yoğun bir katılımın olduğu toplantıda vatandaşlar CHP İl Başkanı Özkar’a Alpu Belediyesi tarafından Bozan Mahallesi’nde bulunan tarlaların satışı ve URAYSİM Raylı Sistemler Deney Merkezi yapılması düşünülen tarlalar ile ilgili şikâyetlerini iletti.

BOZANLI HEMŞERİLERMİZE AİT OLAN TARIM ARAZİLERİ İLGİSİZ KİŞİLERE SATILDI! 
Gerçekleştirilen toplantıda konuşan CHP İl Başkanı Özkar, “Tarla satışları ile ilgili detayları öğrenmek ve bilgi alışverişinde bulunmak için sizlerle bir araya geldik. Öncelikle acil bir sorun olarak şunu görüyoruz. Alpu Belediyesi bugüne kadar belediyeye geçmiş olan toplamda 6 bin dönüm araziyi sattı. Bu araziler sürekli gelir getiren yerler ve bölge insanının kiralayarak para kazandığı ve toprakları işledikleri yerler. Bu tarlalar köye yabancı kişiler tarafından alındı ve artık o araziler sizin değil. Hiç kimsenin bu arazilere el koymaya hatta yabancı kişilere satmaya hakkı yok. Çünkü buraların geliri sizlere hizmet olarak dönmedi. Bu satışları engellemek için yapılması gerekenler yapıldı. Belediye Meclis üyemiz, mecliste gerekenleri söyledi fakat belediye meclisinden satışlarla ilgili karar çıktı. Bu satışları engellemek için elimizden ne gelirse yaparız. Gereken mücadeleleri veririz” dedi.

VERİMLİ TOPRAKLARIN HEBA EDİLMESİ İHANETTİR

CHP İl Başkanı Özkar konuşmasının devamında Bozan’a yapılması düşünülen URAYSİM Raylı Sistemler Deney Merkezi ile ilgili, “URAYSİM, Bozan Mahallesi’nin yaklaşık 6 bin dönümlük arazisini kullanılmayacak hale getirecek, birinci sınıf ve özellikli tarım arazileri üzerinde yapılmaya çalışılıyor. Bozan denildiği zaman hayvancılık ve tarım aklımıza geliyor. Siz bu şöhreti yaptığınız tarımsal işlerle başardınız. Bu proje verimli arazilerin yerine daha çorak ve kullanılmayan arazilere yapılması mümkün, bu tür arazilerimiz mevcut. Eğer iyi niyetliysen, tarım arazilerinin elden çıkmamasını istiyorsan, bu ülke topraklarına sadıksan bir karış tarım arazisini heba edemezsin. Bu projenin, bu yok oluşun yanında olanlar bilsin ki, biz bu projenin verimli tarlalara yapılmasına karşıyız ve karşısında duracağız. Fakat projenin yararını anlatırlar, tarım arazisi olmayan yerde yapılacağını söylerler bunda herhangi bir mahsuru yok fakat Bozan Mahallesi’nin en verimli topraklarına bu projeyi yaparsanız bu bir ihanettir” dedi.

400 Milyonluk Büyük  Yatırım Alpu Ve Bozanı Kalkındıracak
 Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan ve bölgeye büyük bir hareketlilk getirmesi düşünülen 400 milyonluk Hızlı Tren ve diğer trenlerin test sürüş alanı olarak kullanılacak Uraysim sistemi sayesinde Türkiye kendi trenlerini yabancı ülkelerde test ettirmek zorunda kalmayacak ve ayrıca başka ülkelerdende ülkemize onaylanmak üzere trenler gelecek.Hem ülkeden dözviz çıkışı engellenecek hemde çevre ülkelerden ülkemize döviz gelmiş olacak

Ajans26Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar