23 Mayıs 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Neresi yol, neresi kaldırım, neresi park yeri,neresi okul belli değil

Neresi yol, neresi kaldırım, neresi park yeri,neresi okul belli değil
  • 23 Eylül 2017 Cumartesi
  • 3152 kez okundu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Odunpazarı İlçe Yönetimi,hizmet bekleyen her yerde karış karış saha çalışmalarına devam ediyor.
   
Vatandaşların ilgisizliğe artık isyan ettiği,Ali Rıza Efendi Caddesi’nde ve okul bölgesinde incelemelerde bulunan,BBP Odunpazarı İlçe Başkanı Şaban Bozbal:"Sıkıntı diz boyu. Neresi yol, neresi kaldırım, neresi park yeri,neresi okul belli değil. Vatandaş ilgisizliğe isyan ediyor."dedi.
     
Yenidoğan’da Salı pazarının da kurulduğu Ali Rıza Efendi Caddesi’nde yaşanan sıkıntıların yıllardır giderilmediğini belirten Başkan Bozbal: "Caddenin durumuna vatandaşlar tepkili. Yıllardır cadde ile ilgilenilmemesinden yakınan  mahalle sakinleri belediyelerden ilgi ve çözüm beklediklerini ifade ediyor.
   
Kaldırım gibi bırakılmış ancak bakımsız birçok nokta otoparka dönüştürülmüş. Vatandaş nereyi bulursa park ediyor. Kaldırımlar yürünecek gibi değil."diye konuştu.
    
İmar planlarında görünen genişliğin aksine, ancak 9 metresi araçlar için kullanılan caddenin, 5 mahallenin geçiş noktası olduğuna değinen Bozbal:"Caddeden geçen kime sorsanız şikayet duyuyorsunuz.Caddenin genişletilmesi konusunda, ödeneğin artık olması lazım.Acil çözüm bekleniyor. Burası merkez bir mahalle. Cadde Büyükşehir’e bağlı ama herkesin sorumluluk alması gerekiyor. Daha önce sözler verilmişti, ama hiç el atılmadı.
  
Salı günleri de Pazar kurulunca trafik iyice altüst oluyor.Esnaf için de vatandaş için de büyük bir sıkıntı. Trafik burada da, Sevinç Caddesinde de komple kilitleniyor. Devlet hastahanesine bir ambulans Salı günleri  geçemiyor, yangın olsa maazallah."dedi.
    
Okul ve mahalle ziyaretlerini yerinde incelemeye devam edeceklerini ifade eden Başkan Bozbal, sõzlerine şöyle devam etti:
   
" İlçemizdeki okullarımızdan sadece birisi olan, Mehmet Ali Yasin İlkögretim Okulu,bu cadde üzerinde.Burası da ayrı bir kanayan yaramız. Hastahane ve okul önlerine yapılması gereken hız kesici kasis,okul geçidi  levhalarından hiç birinin bu caddede olmadığı en büyük eksiğimiz.Okulun açılış ve kapanış saatlerinde,öğrencilerimiz ve veliler,süratli giden araçlar yüzünden tehdit altındalar.Kazaların önüne geçebilmek için yetkililerin alacağı önlemleri bekliyoruz.
    
Biz,BBP Odunpazarı İlçe Teşkilatı olarak,hizmet bekleyen vatandaşımızın sesiyiz.Gerektiğinde hizmetler için teşekkür ettiğimiz gibi,zamanı geldiğinde de muhalefetiz.Sahada olmaya devam edeceğiz."Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar