18 Ocak 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

KAZIM KURT’TAN ŞOK KONUŞMA

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Operasyonu’nu desteklemediği yönündeki sözlerinin yer aldığı video ortaya çıktı. Partisinin görüşünün aksine Kazım Kurt, videoda operasyonu doğru bulmadığını ve onaylamadığını söylüyor

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un, Türkiye’nin her kesiminden destek gören Afrin’deki teröristlere yönelik Zeytin Dalı Operasyonu’nu desteklemediğini söylediği iddiaları ortaya çıkan video ile doğrulandı. Kurt’un o konuşmasının videosu ortaya çıktı.

“BU HAREKÂTI ONAYLAMIYORUM, DOĞRU BULMUYORUM”
Kazım Kurt yaptığı konuşmada şu sözleri söylüyor: “Biz birlikte olursak ayaktayız. Biz birlikte olursak varız. Biz birlikte olursak geleceği kurabiliriz. Şöyle bir sıkıntı var. Biraz önce başkan söyledi. Bir sınır ötesi harekât var. Bu harekât yanlış dış politikalar yüzünden meydana gelmiş bir harekattır. Bu harekâtı onaylamıyorum, doğru bulmuyorum. Gariban çocukların şehit olacağı bir harekatı, bir savaşı istemiyorum. Hiç kimsenin kanı dökülmesin. Hiç kimsenin kanı petrol dolarından daha değerli değildir. Bu nedenle biz bu konularda tavır koyan, kavga veren, 500 kilometreyi tek başına yürümeyi göze alan bir genel başkanın sizlere selamını getiriyorum. Onun etrafında birleşelim, onunla birlikte yürüyelim.”

video link

GÜNLERDİR KONUŞULAN ŞOK SÖZLER  
Sarıbabalılar Derneği’nin birlik ve dayanışma gecesinde bir konuşma yapan Kazım Kurt’un Afrin operasyonuna yönelik sözlerinin ardından sosyal medyada bu sözlere tepki gösteren paylaşımlar yapılmıştı. Paylaşımlar sonrası Kazım Kurt twitter sayfasında, “Tek dileğim… Zeytin Dalı Harekatı’nın ülkemiz lehine bir an önce hayırlısı ile tamamlanması ve askerimizin burnu bile kanamadan ülkemize dönmesidir” paylaşımında bulunmuştu. Söz konusu derneğin gecesine katılan İstikbal gazetesinden Mustafa Topkaya’nın da köşe yazısında Kazım Kurt’un Afrin operasyonunu desteklemediğini ve bunun dikkat çektiğini yazması, Kurt’un sözlerini gündeme taşımıştı. Mustafa Topkaya, 21 Ocak 2017’de yayınlanan köşe yazısında Başkan Kazım Kurt’un Sarıbabalılar Derneği’nin dayanışma gecesindeki konuşmasında “Türkiye’nin Afrin’e yönelik başlatmış olduğu operasyonu desteklemiyorum” dediğini yazmış ve “Geceye Kazım Kurt ve Sinan Özkar da katıldı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, ‘Türkiye’nin Afrin’e yönelik başlatmış olduğu operasyonu desteklemiyorum’ dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve bazı genel başkan yardımcılarının Afrin’e yönelik operasyonun önemine vurgu yaptığı günde sayın Kurt’un böyle bir açıklama yapması dikkatimi çekti” demişti. 2Eylül, Eskişehir’in konuştuğu bu çok ciddi iddiayı “Söyledi mi” başlıklı haberiyle manşetine taşımıştı.

“SÖYLEMEDİM” DİYORMUŞ AMA…
Kazım Kurt, kamuoyu açık ve net bir açıklama beklemesine rağmen bu konuda hiçbir açıklama yapmamış, ziyaret ettiği yerlerde konuyla ilgili bu sözleri söylemediğini savunarak, haberler hakkında dava açacağını söylediği öğrenilmişti.

PARTİSİ DESTEKLEMESİNE RAĞMEN
Kazım Kurt’un partisi CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun operasyona tam destek verdikleri açıklamalarına rağmen bu ifadelerde bulunması ve bu sözleri söylerken de Kemal Kılıçdaroğlu’na gönderme yapması daha da dikkat çekti. Ortaya çıkan video ise Kazım Kurt’un operasyonu desteklemediğini söylediğini doğruladı. Şimdi Kazım Kurt’un bu konuda ne açıklama yapacağı merak ediliyor. 


2EylülGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar