18 Ocak 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

MAŞALARIN OYUNCAĞI OLMAYACAK

MAŞALARIN OYUNCAĞI OLMAYACAK
  • 14 Şubat 2018 Çarşamba
  • 1805 kez okundu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, Türkiye Barolar Birliği yönetimine sert tepki gösterdi: Ne Türk ne de Türkiye ibareleri, bize göre maşa olarak kullanılan bu zevatın oyuncağı olmayacaktır

Ceren Ercih - AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı bildirisi yayınlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı ve yöneticilerinin yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi. Karacan, “Bildiğiniz gibi son dönemlerde ülkemizin içinden geçtiği zorlu süreçte ortaya çıkan şer odakları ve emperyalist maşalar yine ağızlarından salyalar akıtarak Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz üzerinden pirim yapmaya çalışarak hadsiz, basiretsiz ve fütursuz açıklamalar yapmaktadırlar.
Türkiye’nin, Milli Birlik ve Beraberliğine, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarında olduğu kadar ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde ortaya çıkan zavallı ve bi çare bu müsvedde guruplar; bu milletin birlik ve beraberliğine engel olamayacak ve bu aziz millet tarihte olduğu gibi bugün de bunları bertaraf edecek, kararlı ve güçlü bir tutum sergileyecektir” dedi.

“KARANLIK YÜZLERİNİ ORTAYA ÇIKARACAĞIZ”
Karacan, ayrıca, “Bakanlar Kurulu kararı ile verilmiş olan TÜRK ve TÜRKİYE gibi onurlu ve kutsal etiketleri hak etmeyen bu güruh, artık ağızlarına yakışmayan bu etiketleri kullanamayacaklarını ve buradan nemalanamayacaklarını anladıkça hoplamaya, zıplamaya ve zırlamaya başlamışlardır. Giydikleri cübbeler ile başkanı veya yöneticisi olarak mensubu oldukları odaları babalarının tapulu malı zannederek kendi siyasi düşüncesinde her zaman kullanma peşinde koşmaktan utanmayan, ilgili meslek kuruluşlarını siyasi düşüncelerinin arka bahçesi sanan, sanki tüm üyelerinin aynı görüşü taşıdığını düşünerek yüzsüzce açıklamalar yapabilme cesareti gösterenler şunu çok iyi bilmelidir ki; onların karanlık yüzlerini ortaya çıkarıp hain emellerini gerçekleştirmesine asla izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

“AYAK OYUNLARINDAN UTANMIYORLAR”
Karacan, “Nerede bir Türk ve Türkiye düşmanı varsa onunla kol kola yürümekten, onlarla sinsice emelleri için acımasızca ayak oyunları yapmaktan utanmayanlar bu gün o maskelerinin inmesinden korkarak “Türkiye” ibaresinin arkasına sığınma peşinde koşuyorlar. Ülkemize, Mehmetçiğimize, polisimize, öğretmenlerimize, sağlık personellerimize, yargı mensuplarımıza ve sivil vatandaşlarımıza alçak teröristler her türlü kalleş saldırıları yaparken üç maymunu oynayan zavallılar, sosyetik ve medyatik olaylarda ise en ön saflara geçerek medya maymunluğu yapmaktan hiç çekinmediler ve çekinmiyorlar. Ama artık bu oyun bitiyor. Ne Türk ne de Türkiye ibareleri, bize göre maşa olarak kullanılan bu zevatın oyuncağı olmayacaktır” dedi.

“MESLEĞİNİ ONURLUYLA YAPANLAR YOK SAYILMAYACAK”
Karacan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve kahraman silah arkadaşlarının kurduğu ve Aziz Türk Milleti’nin yetki verdiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin o anlamlı ve onurlu Türk ve Türkiye kelimelerini artık kendi ikbal ve istikbalini düşünenler değil onu taşıyabilen, meslek onuru ile hareket edenler kullanacaklardır. Siyasi ikbal peşinde koşarak kayıtlı üyelerden güç aldığını zannedenler makamlarından sonra kişiliksiz kalmanın telaşına kapılmış ve beyhude çabalar ile Aziz Türk Milleti ve kayıtlı üyelerini yalan ve yanlış beyanlarla aldatma peşinde koşmaktadırlar.
Ancak meslek onuruna ve milletine bağlı, milli ve manevi değerleri her şeyin üstünde gören meslek sahipleri de çok iyi biliyor, idrak ediyor ve söylüyorlar ki  “Arızi Sarhoşlar” için artık yolun sonuna gelinmiştir. Bu zavallılar artık bundan sonra tüm meslektaşlarını temsil ediyormuşçasına ağızlarından salyalar akıtarak Türk Milletinden yetki alan hükümetlerin, iktidarların siyasi rakibi gibi hareket edemeyeceklerdir. Onun için Yüce Türk Milleti’nin yetki verdiği yasama organı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerekli adımlar atılacak, mesleğini onuru ve namusu ile yapanlar da yok sayılmayacaktır” dedi.

2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar