18 Ocak 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ MU

İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ MU
  • 14 Şubat 2018 Çarşamba
  • 2091 kez okundu

MHP İl Başkan Yardımcısı Karakaya, Hamamyolu’nda güvenlik önlemi olmadan çalışan işçilerin fotoğrafını paylaşıp, “İnsan hayatı bu kadar ucuz mu” dedi

Murat Atikel - MHP İl Başkan Yardımcısı Hakan Karakaya, Hamamyolu’nda güvenlik önlemi olmadan çalışan işlerin fotoğraflarını sosyal medyada paylaşarak, Odunpazarı Belediyesi yetkililerine tepki gösterdi. Yakın zamanda, Odunpazarı Belediyesi’nden bir işçinin ağaç budama esnasında yaşanan olayla can verdiğini hatırlatan Karakaya, “İnsan hayatı bu kadar ucuz mu.  Daha yeni işçi ağbimizi kaza sonucu toprağa vermişken hala bir kontrol bir denetleme neden yapılmamaktadır” dedi.

SU BİDONUYLA GÜVENLİKSİZ TAŞ KESİMİ!
Karakaya’nın açıklamaları şöyle: “Yazıklar olsun. Bittiğinde eleştirirsiniz denilen Odunpazı Belediyesinin Hamamyolu projesini bugün görme şansım oldu. Gönül isterdi ki hala şantiye görünümümde olan Hamamyolu’nda eksiklikleri hataları yazalım, fakat daha önemli ve daha dikkat çekici bir manzarayla karşılaştık. Çok değil 20 gün önce ağaç budarken bir iş kazası sonucu vefat eden belediye çalışanını ve geride bıraktıklarını hepimiz hatırlıyoruz. Peki bu kadar ucuz mu insan hayatı. Bugün vatandaşlarında elini kolunu sallayarak dolaştığı, bitti denilen fakat hala şantiye havasında olan Hamamyolu’nda çalışan işçilerin hiçbir iş güvenliği önlemi almadan spiral taşı ile kesim yapması, başka bir işçinin anlamsız bir şekilde su bidonuyla soğutma çalışması yapması hangi aklın ürünüdür. Daha dün bir işçi ağbimizi kaza sonucu toprağa vermişken hâlâ bir kontrol bir denetleme neden yapılmamaktadır”

NEDEN GÖRMEZDEN GELİYORSUNUZ
Karakaya, ayrıca, “İşçi bayramlarında meydanları doldurup coşan belediye yetkilileri bu durumu neden görmezden geliyor. Riyakârlığı ve göstermelik işçi hakkı savunuculuğunu bırakın insana insan hayatına değer verin” dedi.

“İŞ GÜVENLİĞİNE AYKIRI OLARAK YAPTIK” DEMİŞTİ
Odunpazarı Belediyesi’nin Hamamyolu projesinde gerekli güvenlik önlemleri alınmadığına dair eleştiri ve tepkiler daha önce de gündeme gelmiş, 2Eylül de birçok haber ve fotoğrafıyla bu durumu gündeme taşımıştı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, belediye meclisi toplantısında, “Perdeleri kaldırdık. İş güvenliğine aykırı olarak da yaptık bunu. Sırf yaptığımız iş görülsün diye” demişti.

BİR İŞÇİ CAN VERMİŞTİ
15 Ocak’ta Odunpazarı Belediyesi’nin ağaçları budanması çalışması sırasında kamyonet üzerindeki sepetli vincin kolu kırılmış ve devrilmişti. Yaşanan acı olayda, 42 yaşındaki işçi Adnan Ercan hayatını kaybetmişti. Olayda ihmal olduğu iddia edilmiş, ancak belediyeden kazanın nedeniyle ilgili detaylı bir açıklama yapılmamıştı. 

2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar