16 Şubat 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İçkili Bölge Yanlışına Ortak Olmayacağız

"Tepebaşı Belediyesi Meclis ayı toplantısında gündeme getirilen içkili yerler bölgesi CHP tarafından oy çokluğu ile geçirilmiştir" diyen AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Kaynarca, sert tepki gösterdiği açıklamasında, kreş ve çocuk kurslarının olduğu bir yerde 'içkili bölge ilanı' yanlışına ortak olmayacaklarını söyledi.

“Tepebaşı Belediyesi Meclis ayı toplantısında gündeme getirilen içkili yerler bölgesi CHP tarafından oy çokluğu ile geçirilmiştir. Konunun etraflıca tartışılmadan, çok yönlü irdelenmeden biz yaptık oldu mantığı Belediye Başkanı ve CHP’li meclis üyeleri eliyle şehrin ve ilçenin geleceğini sorumsuzca etkilemelerini Eskişehir kamuoyunun bilgisine sunuyoruz. 

Belediyenin etrafında otellerde ve sınırlı alanlarda var olan içkili yer ruhsatı çok daha geniş bir alana yayılarak eğitim kurumlarının, kreş ve kültür merkezlerinin bulunduğu ve gelişmekte olan bir bölge olması sebebiyle daha da artacağını tahmin ettiğimiz bu alanın gelişmesine engel olacak bu çalışmanın planlaması doğru yapılmamıştır.  

Ülkenin ve şehrin yöneticileri gençlerin sağlık, ahlak ve kültürel gelişimlerini kollamak, kötü alışkanlık yollarını engellemekle görevlendirilmişken bizzat onların eliyle yapılmasını milletimize şikâyet ediyoruz. Yakın zamanda açılacak özel okul, hali hazırda var olan kreş, az ileride faaliyet sürdüren çocuk kursları ve dil okulları gibi bir bölge hangi anlayış ile kabul görebilir.  

Şehrimizde yeteri kadar içkili yerler bölgesi mevcutken, gelişmekte olan bir bölgenin içkili bölge ilan edilmesi sonucu köhneleşen ve sonradan kurtarılmaya çalışılan caddelerimizin olduğu hafızalarımızda iken aynı hata tekrarlanmaktadır.  

AK Parti olarak her vatandaşımızın hayat tarzına saygımızı tüm çalışmalarımızda göstermiş bir anlayışın temsilcisiyiz. Ancak bağımlılıkla, alkolle ve kötü alışkanlıklarla mücadele edilmesi gerekirken var olan ve çözüm bekleyen içkili alanların sorunları varken sığ bir bakışla bu kararın oldu bittiye getirilmesine göz yummayacak, gerekli hukuki çalışmalar dahil olmak üzere peşini bırakmayacağız, bu yanlışa ortak olmayacağız. Her fırsatta örnek gösterdikleri batı bile bu mücadele için yaptığı hatalardan dönmekte, gördüğümüz birçok örnekte kaybettiklerini kazanmaya gayret göstermekte, ciddi yasaklar getirmeye çalışmaktadır. Ezberci, derinliksiz ve toplumsal fayda düşünülmeden sarf ettiğiniz sloganlarla verdiğiniz karşılıklar eşliğinde Tepebaşımızı ve kentimizi sürüklemek istediğiniz yere getirmenize müsaade etmeyeceğiz.”

           Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar