23 Mayıs 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

CHP’li Çakırözer Meclis’te Kafkas Dernekleri Federasyonu’nu ağırladı

CHP Eskişehir Miletvekili Utku Çakırözer Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Genel Başkanı Yaşar Arslankaya ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerini Meclis’te ağırladı. Genel Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinin beklenti ve taleplerini dinleyen Çakırözer, “Kültürünüzün, gelenek ve göreneklerinizin gelecek kuşaklara aktarılması konusunda her türlü talebinizin karşılanması için Cumhuriyet Halk Partisi dün olduğu gibi bugün de sizlere destek vermeye hazırdır” dedi.
CHP’li Çakırözer Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Yaşar Arslankaya ve yönetim kurulu üyelerini misafir etti.

DEMOKRASİ VE DAYANIŞMA VURGUSU
Federasyon Başkanı ve yönetim kurulu üyeleriyle Çerkes halkının sorunlarına ilişkin bilgi alışverişinde bulunan Çakırözer, “Bizler Çerkes halkımızın sorunlarını biliyoruz. Bu sıkıntı ve sorunların ön önemli çözüm yolu demokrasidir. Bizler demokrasi ve dayanışma içinde her konudaki sıkıntı ve sorunun üstesinden gelebiliriz” dedi.

HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ
Çerkes kültürünün ve dilinin kaybolmaması başta olmak üzere tüm sorunların giderilmesi konusunda hep birlikte çalışmaya hazır olduklarını dile getiren Çakırözer, “Eskişehir’imizdeki Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneğimiz ile her zaman bir aradayız, dayanışma içindeyiz. Tıpkı Eskişehir’imizde olduğu gibi, burada da sizlerin sıkıntı ve taleplerinizin takipçisiyiz. Kültürünüzün, gelenek ve göreneklerinizin gelecek kuşaklara aktarılması konusunda her türlü talebinizin karşılanması için destek vermeye hazırız” diye konuştu.


 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar