24 Mayıs 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehirliyi Tekrar Asfalt Parasıyla Tanıştıran Başkan

Eskişehirliyi  Tekrar Asfalt Parasıyla Tanıştıran Başkan
  • 30 Temmuz 2018 Pazartesi
  • 2845 kez okundu

Eskişehirlilerin bir önceki dönemde unuttuğu asfalt parası ile yeni yönetime başlayan Kazım Kurt yönetimindeki Odunpazarı Belediyesi ile tekrar tanıştı. Odunpazarından sonra Tepebaşı ve Büyükşehir'de asfalt parası için aynı hamleyi yaptılar.

Bir önceki Odunpazarı Belediyesi yönetimi asfalt parası alınmaması yönünde Belediye Meclisinde karar alınca aynı şekilde Tepebaşı Belediyesinde de alınmıştı.

AFİYET OLSUN KAZIM KURT!

Kazım Kurt’un ‘ekmeğe zam gelecek’ iddiaları üzerine twitter’da attığı mesaj, hem büyük tepki çekti, hem de ekmeğe zam iddiası yalanlanınca günün en çok konuşulan konusu oldu

Murat Atikel  - Türkiye genelinde ekmek fiyatlarına yüzde 15 oranında zam yapılacağı iddiaları ve haberleri sonrasında Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, twitter’da “Ekmek fiyatındaki artışa kızmayın, önemli de değil. Bundan böyle KEK yiyeceksiniz. Afiyet olsun” diye bir mesaj attı.

BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ
Söz konusu mesaja sosyal medyada birçok tepki gelirken, vatandaşlara yönelik böyle tavır göstermesi eleştirildi.
Kazım Kurt’un vatandaşları genelleyerek böyle bir mesaj atması şaşkınlıkla karşılanırken, Kurt’un mesajına sosyal medyada tepki mesajları yağdı.

 

Resim - 17279_1_l.jpg
Resim - 17279_2_l.jpg

CHP’DE DE GÜNDEME OTURDU
Kazım Kurt’un bu paylaşımı, Eskişehir’de CHP içinde de “Siyaset anlayışınız bu mu. Halkı kek için oy veren insanlar olarak gören böyle bir zihniyetle mi iktidar olunacak” gibi yorumlara neden oldu ve tartışılmaya devam ediyor.  

KALABAK ZAMMI DA HATIRLATILDI
Bazı vatandaşlar son olarak Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESKİ’nin Kalabak su damacanalarına yaptığı yüzde 27’lik büyük tepki çeken zammı hatırlatırken, bazı vatandaşlar da belediyenin çalışmalarının yetersizliğine değindi.

Resim - 17279_3_l.jpg 

“AFİYET OLSUN”U HALK DEDİ
Öte yandan, Ticaret Bakanlığı’nın, Türkiye Fırıncılar Federasyonu’nun ekmeğe zam talebi olmadığı ve ekmeğe yüzde 15 oranında zam yapılmasının söz konusu olmadığı yönündeki açıklaması ve iddiaların yalanlaması sonrasında Kazım Kurt’un bu twitine “Yoksa birileri Kazım Kurt’u ‘kek’ledi mi, alelacele böyle bir paylaşımı nasıl oldu da yaptı” gibi yorumlar da yapıldı.

Bakanlığın açıklaması sonrasında da Kazım Kurt’un mesajı ile ilgili mesajı eleştiren çok sayıda yorumda bulunuldu.


Resim - 17279_4_l.jpg
Resim - 17279_5_l.jpg

 

2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar