24 Mayıs 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Nabi Hoca’dan Millet Bahçesi için önemli açıklama

Nabi Hoca’dan Millet Bahçesi için önemli açıklama
  • 8 Ağustos 2018 Çarşamba
  • 915 kez okundu

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, Millet Bahçesi için yıkımına başlanan stadyumdaki çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. 

Eski stadyumda açıklama yapan Avcı, “Bugün eski adı Eskişehir Atatürk stadyumu olan mekandayız, arkamda çalışan iş makinalarından ve manzaradan da gördüğünüz gibi Eskişehir Stadı artık miadını doldurdu, Eskişehir uluslararası standartlarda çok güzel yeni bir stada Sazova’da kavuştu. Dolayısıyla burası artık görevini tamamladı. Şimdi burası Millet Bahçesi’ne dönüşmek için gün sayıyor. Bunun ilk adımı,  önce buranın tesviyesi, yıkımı, temizlenmesi ve Millet Bahçesi düzenlemeleri için hazır hale getirilmesi. Bu işlemler 90 gün sürecek.  Üç ay içerisinde burası Millet bahçesi yapımına hazır hale getirilmiş olacak” diyen Avcı,  işlemler sonrasında peyzaj çalışmalarına başlanacak Millet Bahçesi ile ilgili de bilgiler verdi: “ Burası yaklaşık 54 dönümlük bir alan.  Buranın içinde Eskişehir’in kendine özgü bitkilerinin de olduğu bir Millet Bahçesi kurulacak inşallah. Millet Bahçesinin ortasında da buranın eski Atatürk Stadyumu’nun devamı olduğunu simgeleyecek şekilde santra yuvarlağını da sembolik bir biçimde muhafaza edeceğiz inşallah. Böylelikle Eskişehirlerimizin gelip dinlenebilecekleri çok güzel bir rekreasyon alanı oluşturulacak. Burada herhangi bir betonlaşmaya izin verilmeyecek. Sadece Millet Bahçesi yapmıyoruz; altında da Eskişehir’in çok ihtiyaç duyduğu, Eskişehir trafiğini de rahatlatacak, 700 araçlık bir yeraltı otoparkı yapıyoruz” diye konuştu. Nabi Avcı sözlerinin sonunda Hacı Bayramı Veli Hazretlerinin bir deyişiyle ile yapılan çalışmaya göndermede bulundu:
“Nâgehân ol şâra vardım ol şârı yapılır gördüm
Ben dahî bile yapıldım taş ü toprak âresinde”
 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar