16 Temmuz 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ÖZCAN’DAN ERGÜN UZUN’A SERT CEVAP

ÖZCAN’DAN ERGÜN UZUN’A SERT CEVAP
  • 9 Ağustos 2018 Perşembe
  • 1096 kez okundu

Odunpazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Durur hakkındaki iddiayla ilgili, Tüm Bel - Sen Şube Başkanı Ergün Uzun isim vermeden bir açıklama yapıp, “Özgeçmişinde sıkıntı olan bir kişi devlet memuru olamaz. Asılsız ve mesnetsiz açıklamaları kınıyoruz” dedi. DP Odunpazarı İlçe Başkanı Özcan sosyal medyadan Ergün Uzun’un açıklamasına tepki göstererek, “2014 yılında istisnai kadro ile memur olan bahse konu şahıs güvenlik soruşturması geçirmemiştir. Bu konuyu bir Sendika Başkanının bilmiyor olması düşündürücüdür. Lütfen, iftira olduğunu düşünüyorsanız Adliye herkese açık. Üyeniz olan Odunpazarı Belediyesinde çalışan iki mühendis ihale evrakların imza atmadığı için Han'a sürüldüğünde aklınız ve vicdanınız neredeydi” dedi

Demokrat Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Hüseyin Özcan’ın, Odunpazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Durur’un PKK afişi asarken yakalanıp, ceza aldığı iddiası ve gösterdiği mahkeme kararının yankıları sürüyor. Konuyla ilgili Tüm Bel - Sen Şube Başkanı Ergün Uzun da bir açıklama yaptı, ancak açıklamasında hiçbir isim anmaması dikkat çekti. Uzun yaptığı açıklamada, “Üyelerimize ve bürokratlarımıza yönelik asılsız ve mesnetsiz açıklamaları şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Yaklaşan yerel seçimlerle ile ilgili siyasi partilerin basın açıklamaları her geçen gün biraz daha hız kazanarak devam ediyor. Tabi ki belediyeler yaptıkları ve yapmadıkları ile ilgili beş yıllık sürecin hesabını halka sandıkta vereceklerdir. Ancak son günlerde bazı siyasi parti temsilcileri belediyeler ile ilgili basın açıklaması yaparken kantarın topuzunu biraz kaçırarak belediyelerde çalışan üyelerimiz ve bürokratlarımız ile ilgili asılsız ve mesnetsiz beyanatlarda bulunmaktadırlar. Biz 657 sayılı devlet memurlarının işe başlama ve işten ayrılma koşulları İçişleri Bakanlığı’nın onayı ile yapılmaktadır. Yani özgeçmişinde bir sıkıntı olan kişinin devlet memuru olabilmesi yasal olarak mümkün değildir. Bu açıklamaları yapan siyasi parti temsilcilerinin bu konular basınla paylaşmadan önce İçişleri Bakanlığı’ndan öğrenmesi daha akılcı olur diye düşünüyoruz. Buradan bir kez daha tüm siyasi partilere seslenmek istiyoruz. Demokrasinin gereği olan basın açıklamalarını tabi ki yapacağız ve yapacaksınız ama kimseyi suçlamadan ve zan altında bırakmadan” dedi.

“EĞER BİLEREK YANLIŞ YÖNLENDİRİYORSA…”
Bu açıklama sonrasında, Ergün Uzun’a DP Odunpazarı İlçe Başkanı Hüseyin Özcan sosyal medyadan cevap verdi. Özcan, paylaşımlarında, “Bu açıklamayı yapmak artık zaruri hale gelmiştir. Basın açıklamasının muhatabı olan kişi 2014 yılında istisnai kadro ile yani KPSS sınavına girmeden memur olmuştur. 2016 yılında 676 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Devlet Memuru Olma Genel Şartlarına, Güvenlik Soruşturması Ve Arşiv Araştırması yapılması şartı eklendi. Bu KHK yürürlüğe girene kadar, İstisnai (Özel) memur atamalarında güvenlik soruşturması yapılma zorunluluğu yoktu. İşin Türkçesi ve özeti 2014 yılında istisnai kadro ile memur olan bahse konu şahıs güvenlik soruşturması geçirmemiştir. Bu konuyu bir Sendika Başkanının bilmiyor olması düşündürücüdür, eğer bilerek kamuoyunu bu konuda yanlış yönlendiriyorsa savunduğu şahısla aynı ideolojidedir” diye yazdı.

“İFTİRAYSA ADLİYE HERKESE AÇIK”
Özcan ayrıca açıklamasında, “Sayın Sendika Başkanı, açıklamasında iddiaların mesnetsiz bir iftira olduğunu beyan ederken, elinde hangi bilgi ve belgelerle bunun iftira olduğunu ispatlamıştır. Bu konuda iftira diyebilmek için yeterli kanıt belgeye sahip olması gerekmekteyken, üst aklın kendisine verdiği görevi harfiyen yerine getirmiştir. Belediye ve Adliyenin arası 5 dakikadır, Sayın Sendika Başkanı ve üyesinin bir an Adliyeye gidip şikayetçi olması gerekir. Lütfen iftira olduğunu düşünüyorsanız Adliye herkese açık. Sayın Sendika Başkanı üyelerinin haklarını sonuna kadar savunacaklarını söylemekte. Üyeniz olan Odunpazarı Belediyesinde çalışan iki Mühendis İhale evrakların imza atmadığı için Han'a sürüldüğünde, baskı gördüğünde aklınız ve vicdanınız neredeydi. Bana terbiye dersi vermeye çalışan, malum Sendika Başkanını kamuoyunun vicdanına havale ediyorum. Siz hiç Tüm Belsen Eskişehir Başkanı Ergün Uzun’un bir gün dahi terörü lanetlediğini, bir gün bir şehit ailesini ziyaret ettiğini, bir gördünüz mü, kişi sevdiği ile beraberdir” ifadelerine yer verdi.

Resim - 17677_1_l.jpg

2Eylül

>> BİR TEPKİ DE MHP’DEN GELDİ

>> ÖZCAN O İSMİ AÇIKLADIGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar