21 Nisan 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GÜNAY 24 TV’DE EKONOMİYİ DEĞERLENDİRDİ

GÜNAY 24 TV’DE EKONOMİYİ DEĞERLENDİRDİ
  • 16 Ağustos 2018 Perşembe
  • 753 kez okundu

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, 24 TV’de son dönemde Türkiye ekonomisindeki gelişmeleri değerlendirdi. Ardan Zentürk’ ün sunduğu programa uzaktan bağlantı ile bağlanan Prof. Dr. Günay önemli değerlendirmelerde bulundu.

KRİZ DEĞİL KUR ATAĞI
Kurdaki yükseliş ile ilgili Prof. Dr. Günay, ‘’Hiçbir ekonomik temeli olmayan bu durumu kriz olarak değil kur atağı olarak değerlendiriyorum. Türkiye bu durumdan çok daha sağlam ve güçlü çıkacaktır.’’ Dedi.

MALİ DİSİPLİNİMİZ VE BANKACILIK SİSTEMİMİZ SAĞLAM
Türkiye’nin 2001 krizinden sonra bankacılık sisteminde yaptığı iyileştirmeler ve mali disipline yönelik çalışmalar çok önemliydi. Şu anda ülkemizin mali disiplin açısından hiçbir problemi yoktur. Bunun yanında dünyada en gelişmiş ve sağlam bankacılık sistemlerinden birine sahibiz. Kur yükselişinin ve son gelişmelerin hiçbir ekonomik temeli yok.’’ Dedi.

ESKİŞEHİR’DEKİ TOPLANTIYA DEĞİNDİ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde sanayiciler ile bir araya geldiği toplantıya da değinen Prof. Dr. Günay, ‘’İhracatımız artıyor. Bunun yanında 2018’de Ocak-Mayıs arası ülkemize doğrudan yatırım 9.5 Milyar dolar. Cari açığı en iyi finanse edecek gelirimiz turizm. TURSAB Başkanımızın açıklaması var. 2018’de 40 Milyar dolar turizm geliri bekliyoruz. Sanayicilerimiz, iş insanlarımız ve üreticilerimiz ile bir araya gelerek bunları anlatıyoruz. Aynı zamanda onların da değerlendirmelerini ve önerilerini dinliyoruz. Ülkemiz güçlü bir ekonomiye sahip. Tek yapmamız gereken, millet olarak ne yapıyorsan en güzelini en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz.’’ Şeklinde konuştu.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar