19 Haziran 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hangi Belediye? 48 faturayla 1,345 milyon lira aktarılmış!

Hangi Belediye? 48 faturayla 1,345 milyon lira aktarılmış!
  • 12 Eylül 2018 Çarşamba
  • 1991 kez okundu

DP'li Özcan'dan bomba iddia: 48 faturayla 1,345 milyon lira aktarılmış!

Odunpazarı Belediyesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamalarla şehrin gündemini belirleyen Demokratik Parti (DP) Odunpazarı İlçe Başkanı Hüseyin Özcan sosyal medya hesabından gündem belirleyecek bir başka iddiada daha bulundu. Özcan, ismini vermeden merkez ilçe belediyelerinden birinden kesilen 48 fatura ile başkana yakın yayıncı kuruluşlara 1 milyon 345 bin 544 lira 87 kuruş para aktarıldığının müfettişlerce belirlendiğini ileri sürdü. Özcan'ın sosyal medya hesabından gündeme getirdiği iddiaları şöyle:

 

 

 

"Tahir Fendi bana kelp demiş

İltifatı bu sözde zahirdir

Maliki mezhebim benim zira

İtikadımca telp tahirdir. NEFİ

 

Birilri bana tetikçi demiş. Gaz alıyor demiş de. Haklı, gazlandım yine! Devletin namuslu, haysiyetli müfettişlerinin raporunu noktasına virgülüne dokunmadan yazıyorum. Kimlerin kimleri gazladığı, beslediği görülsün:

 

'Belediye Başkanı... döneminde çeşitli basın yayın kuruluşlarına belediyenin tanıtımı adı altında haber ve reklam niteliği taşıyan yayınlar yaptırıldığı, bu yayınların büyük bir kısmının haber olmasına rağmen belediye tarafından yayıncı kuruluşlara ödeme yapıldığı, yine bu haberlerde belediye başkanının ön plana çıkarılarak belediye başkanının reklamının yapıldığı, bahse konu gösterimleri çoğunluğunun televizyonların ana haber bülteninde haber olarak yayımlandığı, yine belediye başkanının ulusal bazda yayın yapan bazı kanalların (Tv) tartışma programlarına konuk olarak katıldığı ancak bunların sonradan belediye tanıtım ilanları şeklinde fatura edildiği, böylelikle basın yayın kuruluşlarına yapılan ödemelerin 1 milyon 345 bin 544 lira 87 kuruş kamu zararına neden olduğu, 48 adet faturada incelenmiştir...'

 

Yani kısaca deniyor ki; Belediyenin parasını öde televizyona gazeteye, çık sağa sola vur. Zarar olarak kaydedilen 1 milyon 345 bin 544 lira 87 kuruşun başkan... ve yardımcısı... dan tahsil edilmesi isteniyor. Devletini milletini seven kamu görevlilerinin gözlerinden öperim."

 

 

eskisehirdenhaberler.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar