21 Nisan 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

O Sözleri Söylerseniz Böyle Hatırlatırlar: YA AFRİN’E GİDERSE!

O Sözleri Söylerseniz Böyle Hatırlatırlar: YA AFRİN’E GİDERSE!
  • 13 Eylül 2018 Perşembe
  • 1472 kez okundu

Afrin operasyonu başladığında “Savaş istemiyorum, hiç kimse ölmesin” diye karşı çıkan ve büyük tepki çeken Kazım Kurt, şimdi seçim zamanı gelince “Vatan size emanet” diyerek asker uğurlamaya başladı

Murat Atikel - Suriye’deki PKK ve IŞİD güçlerine yönelik Türk ordusunun Afrin harekatı başladığı zaman,  “Savaş istemiyorum, hiç kimse ölmesin” diyerek Afrin harekatını doğru bulmadığını söyleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, bu sözleriyle büyük tepki toplamıştı. Kazım Kurt’un şimdi asker uğurlamasına katılıp, “Vatan size emanet, aileniz de bize” diyerek asker uğurlaması, bunu da belediyenin web sitesinden ve sosyal medyadan fotoğraflarla duyurması, “Seçim yaklaşınca fikir mi değiştirdi, uğurladığı vatan evlatları Afrin’e giderse şimdi ne diyecek” yorumlarına ve tepkilere neden oldu.

“ONURLU VE GURURLU BİR GÜN, VATAN SANA EMANET”
Emek Mahallesi’nde bir asker uğurlamasına katılan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, belediye bültenine göre,   yaptığı konuşmada, “Sevgili dostlar bu gün bir gencimiz içinde onurlu ve gururlu bir gün. Biz kardeşimize güveniyoruz. Allah’ın izniyle sağ salim gidip dönmelerini diliyoruz. Bu genç adamın bu görevi layıkıyla yapacağına inanıyoruz. Görevlerini bitirip geri gelmelerini temenni ediyoruz. Asker kardeşim gözün arkada kalmasın vatan sana ailen bize emanet” dedi.

“SAVAŞ İSTEMİYORUM, HİÇ KİMSE ÖLMESİN” DEMİŞTİ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un , Ocak 2018’de Sarıbabalılar Derneği’nin düzenlediği bir gecede yaptığı konuşmada Afrin operasyonuna karşı çıktığı gündeme gelmişti. Kazım Kurt’un bu sözleri söyleyip söylemediği bir süre kamuoyunda konuşulmuş ve tartışılmış, 2Eylül 23 Ocak 2018’de “Söyledi mi” başlıklı haberiyle çok konuşulan bu iddiayı gündeme taşımıştı. Bu süre zarfında Kazım Kurt herhangi bir açıklama yapmazken, Kazım Kurt’un söz konusu konuşmasına ilişkin video ortaya çıkış ve 2Eylül, “Kazım Kurt’tan çok konuşma” başlıklı haberiyle söz konusu konuşmayı kamuoyuna duyurmuştu. Kazım Kurt, konuşmasında, “Bir sınır ötesi harekât var. Bu harekât yanlış dış politikalar yüzünden meydana gelmiş bir harekattır. Bu harekâtı onaylamıyorum, doğru bulmuyorum. Gariban çocukların şehit olacağı bir harekatı, bir savaşı istemiyorum. Hiç kimsenin kanı dökülmesin. Hiç kimsenin kanı petrol dolarından daha değerli değildir” demişti.

BÜYÜK TEPKİ GÖRMÜŞTÜ
Kazım Kurt’un bu sözleri Eskişehir’de ve Türkiye çapında büyük tepki toplamış. AK Parti, MHP, Demokrat Parti, DSP ve Vatan Partisi gibi siyasi partilerden, sivil toplum örgütlerinden de tepkiler gelmiş, sosyal medyada tepkiler sel olmuştu. Odunpazarı Belediye Meclisi’nde AK Parti ve MHP grupları da meclisi terk ederek tepkilerini göstermiş, CHP tarafından da Kazım Kurt’u savunan herhangi bir açıklama gelmemişti.

ŞİMDİ Mİ AKLI BAŞINA GELDİ!
Şimdi Kazım Kurt’un, asker uğurlamalarına katılmaya başlayıp, kınalı kuzuları “Vatan sana emanet” diye uğurlamaya başlaması, “Seçim zamanı yaklaşınca Kazım Kurt fikir mi değiştirdi. Bu askerler Afrin’e giderse, vatan için çarpışırsa Kazım Kurt ne diyecek. O zaman öyle düşünüyordu, şimdi seçim geliyor diye mi askerleri uğurlamaya başladı” yorumlarına ve tepkilere neden oldu.
Başkan Kurt katıldığı asker eğlencesinde yaptığı konuşmada, “Sevgili dostlar bu gün bir gencimiz içinde onurlu ve gururlu bir gün. Biz kardeşimize güveniyoruz. Allah’ın izniyle sağ salim gidip dönmelerini diliyoruz. Bu genç adamın bu görevi layıkıyla yapacağına inanıyoruz. Görevlerini bitirip geri gelmelerini temenni ediyoruz. Asker kardeşim gözün arkada kalmasın vatan sana ailen bize emanet” dedi.

Resim - 18905_1_l.jpg>> MAALESEF SÖYLEMİŞ

Resim - 18905_2_l.jpg
>> TEPKİ SEL GİBİ

Resim - 18905_3_l.jpg

>> TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA

Resim - 18905_4_l.jpg

>> KURT’A BİR TEPKİ DE VATAN PARTİSİ’NDEN

Resim - 18905_5_l.jpg

>> MECLİSİ TERK ETTİLER

Resim - 18905_5_l.jpg

>> 'SAVAŞ ZORUNLU DEĞİLSE CİNAYETTİR!'

 

2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar