23 Ağustos 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Burhan Sakallı: Dünyanın bir Eskişehir’i olacak!

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Cumhur İttifakı adayı Burhan Sakallı, Eskişehir için yapacaklarını basın toplantısında açıkladı.

Sakallı, Eskişehir için en büyük hayalinin, neredeyse çeyrek asırdır atıl kalan potansiyeli bir orkestra şefi gibi yöneterek harekete geçirmek olduğunu söyledi.  Sakallı "Dünyanın bir Eskişehir'i olacak" dedi.

Sakallı, Eskişehir halkının hayatını belediye hizmetleri bakımından ucuzlatacaklarını ve rahatlatacaklarını kaydetti. Toplu taşıma fiyatlarını, otopark ücretlerini, su fiyatlarını düşüreceklerini ifade etti. Trafik sorunu, otopark sorunu gibi sorunların hepsini çözeceğini ifade eden Sakallı, Eskişehirlilerin mutlu olmasının yolunun tüm sorunların çözülmesiyle mümkün olabileceğini ifade etti.  

Benim Büyükşehir Belediye Başkanı olduğum bir şehirde Eskişehirspor'un Süper Ligde olması da bizi kesmez. Sadece Süper Ligde oynayan bir takım değil Şampiyonlar Liginde oynayan bir takım olacak. Bizim vizyonumuz bu. 

Biz dünya şehirleri ile rekabet edeceğiz. Bunun içinde şehrin istihdam sorunuun çözmek de var. İlk 5 yılda 10 bin gencimize iş bulacak projelerimiz var. Eskişehir bundan sonra dünyanın kendi muadilleri ile yarışan bir kültür, sanat ve spor şehri olacak.  

Termik santral hakkında: Benim büyükşehir belediye başkanı olduğum şehirde hemşehrilerimin ve şehrimin aleyhine olacak hiçbir şey yapılamaz efendim! 

Bu şehirde yaşayan insanların hayatlarını daha ekonomik ve daha kolay olması için her türlü çalışmada bulunacağız.

Sakallı'nın konuşmasından satır başları şöyle;
 
'Eskişehir halkının hayatını belediye hizmetleri bakımından ucuzlatacaklarını ve rahatlatacaklarını belirrti. Bu şehirde yaşayan insanların hayatlarını daha ekonomik ve daha kolay olması için her türlü çalışmada bulunacağız.
 ''Yeni nesil belediyecilik'' dediğim zaman yadırgandı. Birçok ülkede esas önemli politik aktörler ya belediye başkanları veya belediye başkanlığından sonra merkezi siyasete atılmış isimler. Benim “yeni nesil belediyecilik” dediğim de, AK Parti tarafından yıllardır tatbik edilmeye çalışılan belediyecilik anlayışı.

Eskişehir’in farkı, Eskişehir’i etrafındaki tarih dolu şehirlere rağmen ayakta ve hayatta tutan sosyal dokusudur. Dünya basınında Eskişehir’den övgüyle, bir örnek olarak söz edilmesi sağlanabilirdi. Ne yazık ki bu fırsatı değerlendiremedik.
 Kafamda bir takım fanteziler var da o fantezileri hayata geçirmek için Belediye Başkanlığına heves etmiş değilim. Eskişehir’in mevcut değerlerini değerlendirmek, bu yolla şehrimizi dünyaya entegre etmek gibi bir hayalim var.
 Bu hususta da, az önce dediğim gibi, Eskişehirlilere güveniyorum. Önleri açılırsa, yanlarında olunursa, yol gösterilirse, hamamlarımızın ve kaplıcalarımızın uluslararası bir değer haline getirilmesi konusunda kısa sürede yol alınabileceğini düşünüyorum.

 Benim fantezilerim yok. Eskişehir’de zaten var olanı, mevcut olanı değerlendirmek için tüm imkânlarımızı seferber edeceğim. ' ifadelerini kullandı.

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar