23 Ağustos 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Daha Seçilmeden Birleştirici Güç Olduğunu Gösterdi

Eskişehir Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, her fırsatta kentin birleştirici gücü olacağını, kentin dinamiklerinin ortak hareket etmesini sağlayacağını vurguluyor. "Bu şehir de tek hasmım yok, herkes benim hısmım" diyen Burhan Sakallı Beylikova ziyaretinde bu konudaki yapıcı yaklaşımı ile şehrin birleştirici gücü olacağını bir kez daha gösterdi.

Beylikova'da tüm partilerin adayları bir araya geldi. Adeta Demokra Dersi verdiler. Şehrin uzun süredir uzlaşıdan uzak görüntüsüne neden olan anlayışın şehrin potansiyel gücünün en az %70 inin kullanılmasını engellediği heba edilen zaman sonrasında kaybedecek zamanı yok. Kentin tüm dinamikleri Beylikovada olduğu gibi birlikte uyum içinde hareket edebilirler.

BEYLİKOVA’DA DEMOKRASİ ÖRNEĞİ

Seçim çalışmalarını sürdüren Burhan Sakallı, Beylikova ilçesini ziyaret etti. Sakallı’nın ilçede gerçekleştirdiği toplantıya, cumhur ittifakı adayı olan mevcut Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp ve millet ittifakı adayı olan Tolga Savaş ile AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti Beylikova ilçe başkanları katıldı.

TÜRKİYE’NİN ÖZLEDİĞİ FOTOĞRAF İŞTE BU

Birbirine rakip olan adayların aynı masa etrafında toplanmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Burhan Sakallı, “Bugün burada hem cumhur ittifakı hem de millet ittifakı adayı var. Ayrıca 4 partinin ilçe başkanları da burada. Bu bir demokrasi örneği. Hem Beylikova’nın hem Eskişehir’in hem de Türkiye’nin özlediği fotoğraf işte bu” dedi.

“HAYVANCILIK VE TARIMIN İYİLEŞMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Beylikova’nın sorunlarına değinen Sakallı, “Beylikova belediye başkanımız, görev süresinde son derece önemli işler yaptı. Bizim en çalışkan belediye başkanlarımızdan biri. Ama bu ilçede Büyükşehir Belediyesinin yapması gereken yüzlerce, binlerce iş var. Beylikova’nın kalkındırılması için Büyükşehir Belediyesinin desteğine ihtiyaç var. Ancak 20 yıldır şehrin hiçbir derdine derman olmayan bir Büyükşehir Belediyesi var. Biz de bunun için adayız, sizlerin desteğine ihtiyacımız var” diye konuştu.

İlçeye yönelik yapılması gerekenler hakkında konuşan Sakallı, sözlerini şöyle sürdürdü: “1 Nisan’dan sonra hükümet ile uyum içerisinde çalışacağız. İlçelerimizde, tarım ve hayvancılığa yönelik projeler hayata geçireceğiz. Kırsaldan kente göç olduğu için, tarım ve hayvancılık gelişemiyor. Kırsalda yaşayan vatandaşlarımız, şehir merkezine geldiklerinde hangi olanaklara sahip oluyorsa, ilçelerimizde bu imkanları sağlayacağız. Vatandaşlarımızın ilçelerinde, mahallelerinde kalmalarını sağlayacağız. Şehrin bütün sektörlerini iyileştirmek için, kent merkezinde sanayinin, ticaretin, akademinin iyileşmesi için; kırsalda ise hayvancılık ve tarımın iyileşmesi için çalışacağız.”

“BEYLİKOVA’DA BİRLİK VE BERABERLİĞİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp ise, “Beylikova Belediye Başkanı olarak böyle güzel bir tabloyu görmüş olmaktan dolayı mutluyum. Hem Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Burhan Sakallı hem CHP’li belediye başkan adayı hem de dört partinin ilçe başkanları ile bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Beylikova’da birlik ve beraberliği çok önemsiyoruz. Biz öncü Beylikova diyoruz. Birlik ve beraberlik olduktan sonra aşamayacağımız hiçbir engel olmayacağını biliyoruz” diye konuştu.

Sakallı, Beylikova’da Kaymakamlık, Belediye, Emniyet Müdürlüğü, AK Parti İlçe Başkanlığı, CHP İlçe Başkanlığı ziyaretlerinin ardından, ilçe pazarını ziyaret ederek Beylikovalı vatandaşlarla buluştu.

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar