28 Mayıs 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Nisan Bitmek Üzere Ama Projelerden SES YOK!

Yerel seçim sürecini geri bıraktık. Eskişehir kent merkezinde seçim sonuçları ile mevcut belediye başkanları görevlerine devam etme hakkını seçmenin kararı ile kazandılar. Dış ilçelerde ise bazı belediyelerde yönetimde değişim yaşandı.  Seçim sürecinde adayların birbirini aratmayan projeleri seçmenleri heyecanlandırdı. Seçmenin çoğunluğunun kararı ise mevcut başkanların projelerinden yanaydı.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt çeşitli projeleri 5 yıl içinde yapacaklarını ifade ettiler. Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise bir proje açıklaması yapmadı. Ancak seçim arifesinde başlayan özellikle Eskişehir trafiğini olumsuz yönde de etkilemeye devam eden Tramvay çalışmalarının bir an önce bitmesini bekliyor vatandaşlar.

Bunun yanında çok daha önce Ahmet Ataç tarafından yapılması için söz verilen Kızılinler Projesi bu seçimde tekrar vaat olarak vatandaşa sunuldu. Bunun yanında diğer projelerde vatandaşlar için umut verici projeler ancak bu projelerden hangisi önce başlanaca ne zaman hayata geçirilecek vatandaşlar heyecanla bekliyorlar..

Mevcut Sorunlar Konusunda Kısa Vadeli Bir Çözüm Yok

Eskişehirde uzun süredir devam eden üst yapı, alt yapı, trafik , toplu ulaşım gibi sıkıntılar konusunda ise mevcut başkanların belirli bir çözüm önerileri yok. O yüzden bu sıkıntılaın da kısa sürede bir çözüme ulaşması beklemeyen vatandaşlar. Seçim sırasında söz verilen çalışmaların hangisinin öncelikli olarak hayata geçirileceğini bekliyorlar.

Bunun yanında çeşitli söylentilere göre belediyelerde borç dengesi nedeniyle 2019 içinde bu projelere başlamasının zor olduğu iddiaları da konuşuluyor.

Ahmet Ataç'ın 5 yıl içinde hayata geçireceği ifade ettiği projeler

 Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un önümüzdeki 5 yıl içinde hayata geçireceği ifade ettiği projeler

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.