18 Eylül 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bozbal’dan 1 Mayıs mesajı

BBP Eskişehir İl Başkanı Şaban Bozbal, "1 Mayıs alın teriyle  emeğini kazananların bayramıdır. Bunun için 1 Mayıs bayram havasında kutlanmalı  ve her kesim bu sorumluluğunu yerine getirmelidir." ifadesini kullandı.

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Şaban Bozbal, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün barış ve kardeşliğin egemen olduğu, provokasyonlardan uzak bir bayram havasında kutlanması temennisiyle, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum" dedi.
   
Bozbal, mesajında şu ifadelere yer verdi:" İşçi ve emekçi kardeşlerimizin, tüm dünyada birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kutlanan ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü’ tebrik ediyorum.                           

Emekleri ve alın terleriyle, ülkemizin ilerlemesinde ve refah düzeyinin yükselmesinde önemli pay sahibi olan işçi ve emekçilerimizin, haklarını ararken gösterecekleri demokratik ve barışçı tavır, demokrasimizin gelişmesi bakımından da büyük önem taşımaktadır. Çalışanlarımızın sorunlarının çözümü, çalışma koşullarının iyileştirilmesi, hak ettikleri yaşam standardına ulaşmaları, emeklerinin tam karşılığını almaları temennimizdir.
  
Çalışma hayatıyla ilgili mevcut sorunların da, emekçilerimiz, sendikalarımız, işverenlerimiz ve sivil toplum örgütlerimiz arasında karşılıklı diyalog ve uzlaşma yöntemiyle çözülebileceğine inanıyorum.
  
Bu anlayışın tüm kesimlerce benimsenmesi, çalışanlarımızın ihtiyaçlarının ve beklentilerinin karşılanmasında mesafe alınmasının kolaylaşmasını da beraberinde getirecektir.
   
Hazreti Peygamber'in söylediği gibi insanın emeğinden daha hayırlısı yoktur. Biliniz ki  bu millet, bu ülke sizin emeğinizle yükselecek."
   
Bozbal , işçi ve memurların sorunlarının bir an evvel  giderilmesi gerektiğine dikkati çekerek:

  "1 Mayıs'ın, barış ve huzur içinde kutlanmasını temenni ediyorum. Biz  alın terinin ve sarf edilen emeğin yanındayız. Rızkını alın teriyle kazanan bütün  işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyor ve tebrik  ediyorum. İş kazalarında hayatını kaybeden işçi kardeşlerimizi rahmetle  anıyorum. Bayramın birliğimize yüksek katkı sağlaması inancıyla işçilerimizi  sevgi ve saygıyla selamlıyorum."dedi.


 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar