18 Eylül 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Alpu Belediyesinde neler oluyor?

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti'den CHP'ye geçen Alpu Belediyesi'nden iyi haberler gelmiyor. Belediye yönetiminin taşeron işçiler ve sözleşmeli personeli işten çıkarmak için zorladığı, belediyeye çevre ve emlak borcu olan birçok kişiye de haciz gönderdiği ileri sürüldü.

Konuyla ilgili olarak Eskişehirden Haberlere ulaşan bilgilere göre;

78 İŞÇİ VE PERSONELİ İŞTEN ÇIKARMAK İÇİN HAREKETE GEÇİLMİŞ

Alpu Belediyesinin 21 milyon lira alacağı 6 milyon lira da borcu bulunuyor. 31 Mart seçimlerinde AK Parti'den CHP'ye geçen belediyede yeni yönetim 68 taşeron işçi ve 10 sözleşmeli personeli işten çıkarmak için harekete geçti. Ancak yeni seçilen belediye başkanı kimseyi işten çıkarmayacağına yönelik sözler verdiği için bu işçileri direkt olarak atmak istemiyor. Bir diğer iddiaya göre de işçileri ayrılmaya zorluyorlar. Bu kapsamda belediye çalışanlarının ücretlerini ödemedi. Ücretleri ödenmeyenler arasında memur olanlar da bulunuyor. 

BELEDİYE YÖNETİMİ 5 YENİ İŞÇİ ALMIŞ

Maaşların ödenmemesi durumunda işçi ve memurların mahkemeye gidecekleri ve belediyeye icra getirebilecekleri kaydediliyor. Belediye yönetimi belediye şirketindeki 68 taşeron işçi ile sözleşmeli 10 kişiyi işten çıkarmak için bu kişileri farklı alanlarda ve zorlu işlerde görevlendiriyor. Bu kapsamda işçiler ve sözleşmeli personel Çamlık'ta (Belediyenin parklarından birisi) yönlendiriliyorlar, işçiler akşama kadar orada bekletiliyor.  Diğer yandan belediye yönetimi işçi kadrosuna 5 kişi aldı. Çıkmaları için kendilerine farklı taktiklerle baskı uygulanan işçiler belediye yönetiminin kararına direnme kararı aldı.

EMLAK VE ÇEVRE VERGİSİ BORCU OLANLARA HACİZ GÖNDERİLMİŞ

Diğer yandan belediye yönetimi çevre ve emlak borcu olan vatandaşlara haciz gönderdi. Haciz belgeleri ellerine ulaşan Alpulular neye uğradıklarını şaşırdılar.

 

Foto: Arşiv

kaynak: eskisehirdenhaberler.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar