18 Eylül 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bozbal:"Saygıyla anıyoruz."

Büyük Birlik Partisi (BBP ) Eskişehir İl Başkanı Şaban Bozbal, Kırım Tatar sürgününün 75. yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda, "18 Mayıs yalnızca Kırım Tatarları için değil Türk Dünyası ve insanlık tarihi için de büyük bir felaketin sembolüdür. Benzer trajedilerin bir daha yaşanmaması için, bu acıları unutmamak ve unutturmamak hepimizin görevidir." ifadelerini kullandı.

Bozbal ,mesajında;" Türk Tarihinin en utanç verici trajedilerinden birisi olan Kırım Türk Soykırımı’nın Kurbanlarını Anma Gününde İkinci Dünya Savaşı sırasında Rus-Sovyet rejimi altında sistemli bir soykırıma tabi tutulan Binlerce Türk ve birçok diğer halk mensuplarını saygıyla anıyoruz.         

Türklüğe ve İnsanlığa karşı işlenmiş olan bu suçun bütün insanlığın ortak acısı ve utancı olduğunu ifade eden Şaban Bozbal, "Bundan tam 75 yıl önce 18 Mayıs 1944 gecesi Kırımlı Türkler, tarihi yurtları Kırım’dan insanlık dışı bir muamele ile hayvan vagonlarına istif edilerek Sibirya ve Orta Asya çöllerine katledilerek sürgüne gönderilmiştir. 

Yükselen ırkçılık, yabancı düşmanlığı, ne yazık ki hala tarihin acılarından ders çıkarılamadığını göstermektedir. Bu nedenle, başka soykırım olmasını engellemek, halen şahit olduğumuz insanlığa karşı suçların önüne geçebilmek için gerekli bilinci yaratmak üzere Kırım Türk Soykırımını hatırlamak ve hatırlatmak din, dil ve ırk farkı olmaksızın hepimizin ortak görevidir.

İnsanlık tarihinin en acı soykırımlarından biri olan Kırım Türk Soykırımını ve vatanlarından sürgün edilişini bir kez daha Türk ve Dünya kamuoyu önünde esefle kınıyor, soykırım ve mücadele şehitlerimizi rahmetle anıyorum."dedi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar