17 Kasım 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Özcan, BAKSAN’a kanalizasyon, şebeke suyuna indirim istedi

Özcan, BAKSAN’a kanalizasyon, şebeke suyuna indirim istedi
  • 23 Mayıs 2019 Perşembe
  • 2428 kez okundu

Mayıs dönemi ESKİ (Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi) Genel Kurul Toplantısı 2. Birleşim 1. Oturumu gerçekleştirildi. Toplantıda AK Partili Murat Özcan, BAKSAN'da halen kanalizasyon bulunmadığının altını çizdi. Özcan Kalabak Suyu'nun satışı ile ilgili gerekli rekabet koşullarının da bir an önce sağlanması  konusunda uyarılarda bulundu, diğer büyükşehirlerde gerçekleşen şebeke suyu indirimlerinin bir benzerinin Eskişehir halkı tarafından beklendiğini dile getirdi.

Büyükşehir Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda; 

Taşınır-taşınmaz, kaynak ve hakların değerlendirilmesine ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelik taslağı ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporu oy çokluğuyla,

Taşınmaz Devri ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oy birliğiyle,

ESKİ Genel Müdürlüğü'nün 2018 Yılı Bütçe Kesin Hesabı ve Taşınır Kesin Hesabı ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, AK Partili 7 üyenin ret, 2 üyenin çekimser oylarına rağmen oy çoğluğuyla,

ESKİ Genel Müdürlüğünün 2018 Yılı Faaliyet Raporu da oy çokluğuyla tabul edildi.

HENÜZ BAKSAN SANAYİ SİTESİNİN KANALİZASYONU YOK!

ESKİ Genel Müdürlüğünün 2018 Yılı Faaliyet Raporu üzerine söz alan AK Partili Murat Özcan, 21. yüzyılda, Eskişehir'in göbeğinde bulunan BAKSAN Sanayi Sitesinin halen kanalizasyona sahip olmadığının altını çizdi. Belediyenin her türlü faaliyet ile çevrede bulunduğuna dikkat çeken Özcan "Biz vatandaşımızın, esnafımızın yaşadığı sıkıntıları ve talepleri burada dile getirmek durumundayız. BAKSAN Sanayi Sitesinin kanalizasyonunun, altyapısının bir an önce yapılması elzemdir" diye konuştu.

KALABAK SU ESKİŞEHİR'DE DİĞER MARKALARLA FİYAT REKABETİ SAĞLAMALI

Kalabak Suyu satışları için Eskişehir esnafını teşvik ettiklerini belirten Özcan "Ne yazık ki esnafımızdan şehrimizde satılan daha başka su markalarının fiyat rekabetinde daha önde olduğunu duyuyoruz. Dolayısı ile fiyattan dolayı o markaların tercih edilebildiğini görüyoruz. Bu durum bizi üzüyor. Kalabak Suyu'nun pazarlanmasına yönelik rekabetçi bir politikanın hayata geçirilmesi gerektiğini düşünüyoruz" dedi. 

ESKİŞEHİR HALKI ŞEBEKE SUYUNDA İNDİRİM BEKLİYOR

Özcan, Kalabak Suyu'nun kalitesinin bozulduğuna yönelik vatandaştan gelen şikâyetleri ile özellikle diğer büyükşehirlerde gerçekleşen sudaki indirimlerin bir benzerinin Eskişehir'de de gerçekleştirilmesine yönelik talepleri de aktardı.

ÜNLÜCE VE ÖNDER: BİZLER MEMNUNUZ

Özcan'ın Kalabak Su ile ilgili eleştirilerine CHP'li Aydın Ünlüce ve Mustafa Önder cevap verdi. Ünlüce "Biz Kalabak Suyumuzdan çok memnunuz, hepimiz çok memnunuz" derken Önder de "Kalabak Suyumuz her türlü değer bakımından en üst seviyede bulunmaktadır" diye konuştu.

eskisehirdenhaberler.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar