3 Haziran 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Çifteler’de ekonominin bel kemiği hükümlüler değil”

Eskişehir/Çifteler Açık Cezaevi’nin kapatılmasını eleştiren CHP Milletvekili Utku Çakırözer'e cevap veren AK Parti Çifteler İlçe Başkanı Mustafa Yeşil; “Çifteler ilçemizde ekonominin bel kemiği hükümlüler değil. Sayın Çakırözer muhalefet milletvekili olmanın dayanılmaz hafifliğini yaşıyor” dedi.

Hemen her konuda olduğu gibi CHP'nin anlamsız eleştiriler ile muhalefet yaptığını dile getiren ilçe başkanı Mustafa Yeşil: “CHP'nin niteliksiz muhalefetinin son örneği milletvekili Sayın Çakırözer’in Çifteler Açık Kadın Cezaevi'nin kapatılmasına yönelik yaptığı çıkışlardır. Konuyu bilmeden araştırmadan popülist açıklamalar yapmak yerine meseleyi Gazi Meclisimizde soru önergesi vererek Adalet Bakanlığı'ndan konuyla ilgili bilgi isteyebilirdi” diye konuştu.

Sorsaydı biz de bilgi verirdik

CHP Milletvekili Utku Çakırözer’in gerçekten konuyu öğrenmek istemesi halinde AK Parti Çifteler teşkilatı olarak da doğru ve doyurucu bilgi vermeye hazır olduklarını kaydeden AK Parti Çifteler İlçe Başkanı Yeşil; “ Sayın milletvekili biraz olsun araştırsa Türkiye'de 8 tane açık kadın cezaevi olduğunu, yükümlü şartlarının iyileştirmesi açısından geçtiğimiz yıllarda alınan bir kararla bu cezaevlerinin yerleşkelerde bir araya getirildiğini ve Çifteler Açık Kadın Cezaevi’nin de bu kapsamda kapatılmayan son cezaevi olduğunu öğrenebilirdi. Taşınma süreci zaten 1 yıl tehir edilmişti. Bizler İl Başkanımız Zihni Çalışkan ve milletvekillerimiz le birlikte tüm konuları iktidarda olma sorumluluğunun bilinciyle masaya yatırıyoruz. CHP milletvekili geçen yıl neredeydi. İktidar olarak işimizi iyi yaptığımız gibi muhalefete de yol gösteriyor olmaya alışkınız” dedi.

 Ekonominin Bel Kemiği Hükümlüler Değil

 Utku Çakırözer'in açık kadın cezaevinin kapatılmasının ilçe ekonomisinde 2 milyon TL'lik kayba neden olacağı yönündeki iddialarını eleştiren Yeşil sözlerine şöyle devam etti: “Çifteler'in ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanıyor. CHP'li vekil teşkilatı tarafından ya yanlış yönlendirilmiş ya da Çifteler'in ekonomisinin sınırlı sayıda ve sınırlı süre kalan hükümlülerle ayakta kaldığına inanmamızı bekliyor. Ceza infaz yasasına göre açık cezaevine gelen hükümlüler cezalarının büyük bölümünü kapalı cezaevinde tamamladıktan sonra kısa bir süreliğine geliyorlar. Kendisine durumu tekrar değerlendirmesini salık veririm. Sayın vekilin konudan uzak bu yorumunu halkla iç içe olmamasına veriyorum. Çifteler Açık Kadın Cezaevi kapalı erkek cezaevi olarak inşa edilmiş dolayısı ile kadın hükümlüler için uygun olmayan şartlara sahip bir bina. CHP milletvekilinin eleştirilerinin odağı olan binayı gezip geçmediğini şartları görüp görmediğini bilmiyorum. Eğer kendisi görmeden bu konuda eleştiri yapmışsa tabiri caizse hariçten gazel okumuş. Eğer gezip şartları görmesine rağmen hükümlüleri oraya layık görüyorsa sözün bittiği yerdeyiz demektir.”

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.