23 Ocak 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Şehir hafızasını silmek kente büyük kötülük”

“Şehir hafızasını silmek kente büyük kötülük”
  • 15 Temmuz 2019 Pazartesi
  • 2358 kez okundu

Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Şükrü Ketenci, meclisten oy birliğiyle geçen ve Üniversite Caddesi isminin Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Gençlik Bulvarı adının da  Prof. Dr. Nabi Avcı olarak değiştirilmesi kararını eleştirdi.

 ‘Büyükerşen meclisi aldı bundan sonra hiçbir iş olmaz sadece bütün meclislerde cadde, sokak, park ve meydanların ismi değişir, başka da bir icraat olmadan yine yolumuza devam  eder demiştim’ sözlerini hatırlatan Ketenci, “Doğduğum, yaşadığım, Bağlar Caddesi’nin ismi üçüncü sefer değişti. Numarası da beşinci sefer değişti. Bağlar Caddesi olarak bilinir hala… Fakat daha sonra Cengiz Topel olan cadde ikiye bölündü. Şimdi Üniversite Caddesi olmuştu.  Tekrar numaralar değişti. Şimdi de Köprübaşından Üniversiteye kadar olan kısma Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Bulvarı ismi konuldu. Gençlik Bulvarı da Prof. Dr. Nabi Avcı oldu. Şehir hafızasını silmek şehre en büyük kötülüktür.  Özellikle 65 yaş üstü insanlar sokağa çıkmak da imtina eder haline geldiler.  Çünkü gittiği sokakların, meydanların ismi değişmiş. Geri dönememek korkusuyla artık sokağa çıkamaz hale geldiler” şeklinde konuştu.

istikbalgazetesi.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar