28 Şubat 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bozbal:"İdam cezası gelmeli."

Bozbal:"İdam cezası gelmeli."
  • 24 Ağustos 2019 Cumartesi
  • 2325 kez okundu

Yaşanan Kadına şiddet ve cinayetler hakkında yazılı bir açıklama yapan Büyük Birlik Partisi Eskişehir İl Başkanı Şaban Bozbal, "Evrensel kurallar olabilir ama her toplumun kendi öncelikleri vardır. Biz BBP olarak toplumun sesiyiz. Toplumda bir beklenti var. Suçluların en ağır şekilde cezalandırılması. Hatta idam cezasının halk oylamasına sunulması." dedi.
  
Bozbal şöyle konuştu:"BBP olarak idamı ilk defa gündeme getirmiyoruz.  İdamın kaldırılmasının doğru olmadığını da ifade ettik. Toplum için siyaset yapıyoruz. Milletin beklentilerini, taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz.
  
Bir küçük yaşta çocuklarımızı, kadınlarımızı tecavüz edip öldüren, kadınlarımıza son Kırıkkale örneği gibi vahşeti yaşatan sapıklar için, diğeri de terör eylemi gerçekleştiren teröristler için idam cezasının getirilmesini istiyoruz.
  
Bütün suçlar, cinayetler için bir idam talebi ortaya koymuyoruz. Bir intikam duygusuyla ortaya getirilmiş bir teklif değil bizimki. Çok vahşice de olsa, her suçun karşısında idam olsun diye bir talebimiz de yok.
  
Son bir ayda 2 kadın ve bir erkek çocuğu boğazlarından bıçaklanarak öldürüldü. Son olarak Kırıkkale'de Emine Bulut'un çocuğunun gözleri önünde öldürülmesi, Ankara'da boşandığı eşi tarafından sokakta 11 yerinden bıçaklanarak öldürülen Ayşe Paşalı cinayetini hatırlattı. Konya'da, 3 çocuk annesi Tuba Erkol, hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı eşi tarafından 20 yerinden bıçaklanarak öldürülmüştü. Bunun gibi yüzlerce örnek var önümüzde. Sadece isimler değişiyor, kaderler hep aynı.
  
Bir an evvel yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesi şart olmuştur. Somut bir şekilde, cani sapıklar ve silah sıkan teröristler için idam cezasını istiyoruz."Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.