25 Mayıs 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

CHP’nin Kayyum Sorunsalı Devam Ediyor

CHP Eskişehir İl Başkanı Abdülkadir Adar, kayyumun olağanüstü kongre talebine ret kararı çıkmasını değerlendirdi.

Parti il binasında düzenlenen toplantıda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan İl Başkanı Abdülkadir Adar, “Yokuşa karşı arabayı sürmenin bir anlamı yoktu. Bunlar sadece CHP’yi kamuoyu önünde ivme kaybettiren davranışlardır” dedi.


“KENDİ İŞLERİNE GELDİĞİ GİBİ YORUMLADILAR”


Kayyum sürecini değerlendiren Adar, “Eskişehir yerelimdeki partimizin özellikle 31 yerel seçimi sonrasında 18 Nisan’da bir grup arkadaşımızın olağanüstü kongre istiyoruz talebiyle başlayan saha sonra başka arkadaşların mahkemeye başvurarak partiye kayyum atanmasını talep eden süreç devam etti. 17 Eylül’de de Eskişehir 3. Sulh Mahkemesi bir karar verdi. Bu karar partiye kayyum ataması ile ilgiliydi ve onların talebi kabul edildi. Ama talep kabul edilirken yargı sürecinin tümünü bir arada değerlendirmek lazım. Sadece talep edilenin bir kısmını görüp mahkemenin verdiği kararda esas olması gerekenleri gözden kaçırırsak bir takım problemler kendiliğinden geliyor. Bir kısım arkadaşlarımız kendi işlerine geldiği gibi yargı kararını yorumlamaya kalkmıştır” dedi.


“YOKUŞA KARŞI ARABA SÜRMENİN BİR ANLAMI YOK”


Son derece net bir karar olduğunu ancak tedbir kararı verilmediğini hatırlatan Adar,


“ İstinaf mahkemesine gitme yolunu kabul etmişti. Dolayısıyla bu konunun muhatabı olan CHP Genel Merkezi de hemen ardından temyize gideceğini ifade etmişti. Bu konudaki karar da geçtiğimiz hafta çıktı ve istinaf mahkemesine müracatıkabul etti. Ama burada kayyum olarak atanan arkadaşlar iki gazetede olağanüstü kongrenin 27 Ekim’de yapılacağıyla ilgili gündem açıklattılar. Bu son derece yanlış bir karardı. Çünkü olağanüstü kongrelerde gündem açıklamak zorunlu değil. Birinci hata buradadır. İkincisi böyle bir karar vermeden önce bu seçimi yapacak olan ilgili seçim kurulu ile görüşülmesi gerekiyordu. Onlar önce gündem açıklattılar daha sonra seçim kuruluna başvurdular. Ama seçim kurulu onlara kararın daha kesinleşmediğini belirtti. Yokuşa karşı arabayı sürmenin bir anlamı yok. Bunlar kamuoyuna karşı ivme kaybettiren davranışlardır. Arkadaşları sağduyulu olmaya davet ediyorum. Bizler olağan kongre sürecine zaten girdik. Artık bir takım zorlamalarla, tahriklerle parti içindeki birlik beraberliği yok etme çabalarına girmekten kaçınılmalı. CHP iktidara çok yaklaşmış bir parti. 31 Mart seçimleri sonrasında CHP’li belediyelerin neler yapılacağını gördü. Göreceksiniz yerel yönetimde başlayan bu iktidarlık CHP’yi genel iktidara taşıyacaktır” şeklinde konuştu.

istikbalgazetesi.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.