1 Nisan 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SAZAK: YENİ DÜZENLEMELER HAYATA GEÇİRİLMELİ

SAZAK: YENİ DÜZENLEMELER HAYATA GEÇİRİLMELİ
  • 27 Şubat 2020 Perşembe
  • 3332 kez okundu

MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, amatör amaçlı su ürünleri avcılığı ile ilgili sorularını Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye sordu. 

AMATÖR BALIKÇILIK ÖZENDİRİLMELİ

Hatırlanacağı üzere geçtiğimi haftalarda Eskişehir Olta Balıkçıları ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği (ESBALDER) Başkanı Osman Demirtaş katil misina ağlarla ilgili 40 sayfalık rapor ve fotoğraflarını MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak’a iletmişti. “Konu ile ilgili gerekli girişimlerde bulunacağım” diyen MHP’li Sazak bu kapsamda yanıtlaması için Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye soru önergesi sundu.

TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde ESBALDER’in de görüş ve önerilerini bakanlığa sunduğunun altını çizen MHP’li Sazak, “ülkemizdeki rekreasyonel balıkçılık turizmin geliştirilmesi ve amatör balıkçılığın teşvik edilmesi için amatör balıkçılık dernekleri ile koordineli çalışılarak yeni düzenlemeler hayata geçirilmelidir” ifadelerine yer verdi.  

Amatör balıkçılığın özendirilmesi gereken bir hobi olduğunu kaydeden MHP’li Sazak’ın bu kapsamda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yönelttiği sorular şu şekilde;

1)      Yeni düzenlemeler için Bakanlığınız tarafından amatör balıkçılık dernekleri ile koordineli olarak çalışmalar yapılmakta mıdır? Yapılmaktaysa bu çalışmalar nelerdir?

2)      Bakanlığınız tarafından iç sularımızda sürdürülebilir balıkçılık için yapılan çalışmalar nelerdir?

3)      Eskişehir ilimizdeki Kunduzlar Barajı ve Kanlıpınar Göleti için uygulanan avlanma yasağının kaldırılması planlanmakta mıdır?

4)      3/2 Numaralı Tebliğ ile yasaklanan ancak 4/2 numaralı tebliğ ile iç sularda serbest bırakılan misina ağların tekrar yasaklanması planlanmakta mıdır?

5)      Bilinçsiz ve kaçak avlanmanın önüne geçmek için yürütülen çalışmalar nelerdir?

6)      Vatandaşlarımızın kaçak avcılığı şikâyet etmesi için bir ihbar hattı bulunmakta mıdır? Yoksa 7/24 çalışacak bir ihbar hattının kurulmasını düşünülmekte midir?

7)      Avlanmak için belirlenen zaman yasakları hangi kriterlere göre karar verilmektedir?

8)      Zaman yasakları belirlenirken Sazan, Yayın ve Kadife balıklarında olduğu gibi bölgesel ve iklimsel özelliklerin diğer balıklar için de uygulanmakta mıdır?

9)      Nesli tükenme tehlikesi altında olan Kalkan, Yağ, Yılan ve Sis balığı gibi türlerin amatör avcılığa yasaklanması düşünülmekte midir?

10)  Sudak ve Lüfer gibi balıkların neslinin korunması amacıyla alıkonulabilir boy limitlerinin tekrardan gözden geçirilerek dünya standartlarına çıkarılması için bir çalışma yapılmakta mıdır?Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.