13 Ağustos 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SAZAK: PANDEMİ SÜRECİ BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR İLE DESTEKLENMELİ

SAZAK: PANDEMİ SÜRECİ BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR İLE DESTEKLENMELİ
  • 11 Temmuz 2020 Cumartesi
  • 2356 kez okundu

MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah SAZAK, pandemi döneminde ülkemizde yürütülen bilimsel çalışmaları TBMM gündemine taşıdı ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından cevaplandırılmak üzere soru önergesi sundu. 

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve bütün dünyayı etkisi altına alan koronvirüsün 11 Mart 2020 tarihinde ülkemizde görülmesinden itibaren olumlu ve olumsuz gelişmelerin Sağlık Bakanlığı tarafından kamuoyu ile şeffaf bir biçimde paylaşıldığının altını çizen Milletvekili Sazak, devletin süreci Avrupa ülkelerinden daha başarılı yürüttüğünü belirtti.

Bu süreçte uluslararası basın kuruluşları, STK’lar ve bazı akademisyenlerin Türkiye aleyhinde kara propaganda yürüttüğünü ifade eden MHP’li Sazak “Türkiye düşmanlığının engellenmesi için ülkemizin yürüttüğü süreci bilimsel araştırmalar ile desteklemesi zaruret arz etmektedir” dedi. 

Bu kapsamda, MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak’ın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yönettiği sorular şu şekilde;

1)      Bakanlığınızın pandemi sürecinde Türkiye’nin tecrübeleri ile alakalı desteklediği orijinal araştırma makaleleri var mıdır? Var ise sonuçları nedir?

2)      Ülkemizin pandemi sürecinde yürüttüğü çalışmalar hakkında bilimsel araştırmalar hazırlanmış mıdır? Hazırlandıysa sonuçları nelerdir?

3)      Bakanlığınız bünyesinde oluşturulan Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından salgın sürecinde ülkemizin tecrübelerine ilişkin yapılacak yayınlara sağlanan teşvikler nelerdir?

4)      TÜSEB tarafından kaç çalışmaya teşvik verilmiştir?

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.