13 Ağustos 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Mustafa Destici: Ayasofya’nın ibadete açılması tarihi karar

BBP lideri Mustafa Destici, Ayasofya'nın ibadete açılmasını "Bu karar tarihi bir karar. 86 yıllık bir ayıp ortadan kalktı. 86 yıllık bir yanlış düzeltildi" sözleriyle değerlendirdi. Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın konuğu olan Destici, eğitim ve aile hayatından siyasete nasıl başladığına kadar çok özel açıklamalarda bulundu. Futbola ve müziğe olan ilgisini de anlatan Destici, canlı yayında hem musiki hem de marş söyledi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Habertürk'teki Özel Röportaj programında Didem Arslan Yılmaz'ın sorularını yanıtladı.

"86 YILLIK AYIPTI"

Ayasofya'nın ibadete açılmasını değerlendiren Destici, "Elhamdülillah diyorum. Biz BBP'liler, Alperenler, milliyetçi maneviyatçı çevreler gibi Ayasofya'nın ibadete açılmasını bekliyorduk. Ankara'ya lise okumaya geldiğimde ilk katıldığım eylem, 'Zincirler kırılsın, Ayasofya açılsın' eylemiydi. İlk gözaltına alındığım eylem de oydu. Ben o zaman daha lise 1 öğrencisiydim. Bu karar tarihi bir karar. 86 yıllık bir ayıp ortadan kalktı. 86 yıllık bir yanlış düzeltildi" diye konuştu.

"BUGÜNE NASİP OLDU"

Danıştay'ın vakıf senedi üzerinden kararını verdiğini ve doğru yaptığını kaydeden Destici, "Ayasofya, İstanbul'un en önemli sembolüydü" dedi. Destici, "Neden şimdi bu karar alındı" sorusunu da şöyle yanıtladı: "Her şeyin bir zamanı vardır. Bunun da bir süreci vardı, bugüne nasipmiş. İstanbul'u da pek çok komutan fethetmek istedi ama Fatih Sultan Mehmet Han'a nasip oldu."

Tamamı İçin TıklayınGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.