8 Aralık 2021 Çarşamba
HAY-DER KONUŞMACISI YAKUP BUDAK

HAY-DER KONUŞMACISI YAKUP BUDAK

Nevzat Ağabey Milli Gençlikle...
Nevzat Ağabey Milli Gençlikle...

HAY-DER KONUŞMACISI YAKUP BUDAK

             HAY-DER’de bu hafta Yakup Budak konuştu.

            HAY-DER, Hayırda Yarışanlar Derneği’nin her hafta yaptığı “Cuma sohbetleri” nin bu haftaki sohbet konuğu, eski Adana Milletvekili ve TV5 Ankara temsilcisi Yakup Budak’tı.

            Yakup Budak konuşmasına medya’nın tarifi ile başladı ve “Medya, belirli merkezlerin (Irkçı emperyalistlerin) elinde insanları yönetmek ve dünyaya hâkim olmak isteyenlerin bir aracı haline gelmiştir” dedi.

            Açılış konuşmasını, dernek Genel Başkanı Makine Mühendisi Nevzat Laleli yaptı ve “Yarım bardak suyun haberini yapmak isteyenler, kendi işlerine geldiği yerden bardağa bakarak haber yapmaktadırlar. Emperyalist güçlerin yaptıklar sömürü belli olmasın diye bardağa tepeden bakarak haber yapmakta; (Bu bardak su ile dolu) demektedirler. Çünkü tepeden bakılınca bardak içinde su görünmekte ama suyun derinliği belli olmamaktadır.

İşbirlikçi medya ise bu bardağa dibinden yukarıya bakarak haber yapmakta (cam içinde görünün suyun güzelliğinden) bahsetmektedirler. Gerçek haber yani milli haber, bu bardağa karşıdan bakarak, (bardağın içinde ki suyun yarısı içilmiş, şimdi yarısı kalmıştır) demek suretiyle işin doğrusunu haber olarak vermektir.

            Bu benzetmeye göre bir haberde aranacak önemli hususun (5n +1k) formülü olduğu söylenmektedir ki bu yanlıştır ve bu formüle (1n) daha ilave etmek gerekir. O (1n) de “nazar” yani bakış açısı dediğimiz kelimenin (n) dir. Böylece gerçek formül 6n + 1k olacaktır ki, bu (1n) emperyalistlerin bütün oyunlarını bozacaktır. Zira güdümlü medya artık kimseyi aldatamayacaklardır” demiştir.

            Konuşmasında eski İspanya diktatörü General Franko’dan örnek veren Budak; “O ülkenin kötü manzarasını halkından saklamak için, (Ben halkımı 100 binlik beşiklerde sallamaktayım) demişti. Zamanımızın Franko’ları ise buna dahi lüzum görmüyorlar. Ellerinde ki medya (TV’ler, gazeteler, radyo, internet, sosyal medya) ile halkı ayakta uyutuyorlar.”

            MİLLİ MEDYA TAKİP EDİLMELİDİR

            Eğer insanlık ve özellikle milletimiz, bir gün “Ah… Ne olaydı da bunlara aldanmasaydım” diye feryat ettiği zaman iş işten geçmiş, insanımızın dünyası da ahireti de helak olmuş olacaktır. Bunun için mutlaka Milli medyanın takip edilmesini gerekir ve ben de medya içinde ve başında bulunan bir kardeşiniz olarak bunu sizlere tavsiye ediyorum.

            Çocuklar için hazırlanan çizgi filmlerinde bile onları, edep ve hayâ çizgilerinden dışarı çıkartacak sahneler ve görüntüler yer almaktadır. Onun için Müslümanlar mutlaka “İslam Birliğini kurmalı ve hemen arkasında milli medya sloganıyla her sahada ve en başta haber ajansları devreye sokularak, milletimizin aldatılmasına son verilmelidir” diyerek sözünü tamamlamıştır.

 

 YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar