20 Şubat 2020 Perşembe
Eskişehir’in trafik sorununda suçlu bulundu: TCDD

Eskişehir’in trafik sorununda suçlu bulundu: TCDD

Konuk Yazar
Konuk Yazar

Eskişehir’in trafik sorununda suçlu bulundu: TCDD

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, "Bizim Şehir" adlı bir bülten yayımlıyor. Bu bültenin 34. sayısında sür manşetten “TCDD’nin çalışmaları ulaşımı aksatıyor” başlığı altında deniyor ki: “Devlet Demiryolları tarafından beş yıldır tamamlanamayan YHT’nin Eskişehir geçişinde yer altına alınması kapsamında son olarak İstasyon Köprüsü’nün yıkımına başlanılması, tramvay seferlerini ve şehir içi ulaşımını olumsuz etkiliyor." Habere TCDD’yi suçlayan bir afişin resmi de eklenmiş.

Suçlu ayağa kalk, ey TCDD titre ve kendine gel! Derhal Eskişehir halkından özür dile! Olmaz ki canım, trafiği neden alt üst ediyorsunuz; a çok ayıp!

Şaka bir yana, Büyükşehir Belediyesi her zaman olduğu gibi suçlayacak bir yerler bulup sorumluluktan kaçma taktiğini uyguluyor. Bir sıkıntı olduğunda geçmiş dönemde Ak Partili oldukları için alt belediyeleri suçlardı, şimdi de TCDD’yi suçluyor. Yani, “Ben yapmadım Miki yaptı.” durumu . Yarın bir gün Karayollarını da suçlarsa şaşırmayın.


İstasyon Köprüsü zaten TCDD’ye ait değil miydi? TCDD’nin köprüsünden tramvay geçir, bir yıldır yıkılacağını söyledikleri halde tedbir alma, sonra da ulaşım probleminin sorumlusu TCDD’dir deyip işin içinde sıyrıl. Kemal Tahir merhum sağ olsaydı, hangi ara öğrendin bu ayakları oğlum derdi.

Sen gerekli tedbiri almazsan trafik sorununun kaynağı niçin TCDD olsun. Hem trafik sadece o bölgede mi problemli. Eskişehir’in her semtinde benzer sorun var. Nüfusu bir milyon bile olmayan şehrimizin trafiği içinden çıkılmaz halde. Allah muhafaza, nüfus bir de birkaç milyon olsaydı,  herhalde yerimizden kıpırdayamayacaktık.

Büyükşehir Belediyelerinin görevini sayarken Belediyeler Kanunu’nun 7.maddesinde  diyor ki:


    f) Büyükşehir ulaşım ana plânını yapmak veya yaptırmak ve uygulamak; ulaşım ve toplu taşıma hizmetlerini plânlamak ve koordinasyonu sağlamak;   (…….) kanunların belediyelere verdiği trafik düzenlemesinin gerektirdiği bütün işleri yürütmek.
   g) Büyükşehir belediyesinin yetki alanındaki meydan, bulvar, cadde ve ana yolları yapmak, yaptırmak, bakım ve onarımını sağlamak…

Yani sayılan işleri yaparak insanların günlük hayatını kolaylaştırmak. Peki sayılan görevlerin hakkıyla yapıldığını düşünüyor musunuz?

Hakkını yemeyelim, söz konusu bültende "Eskişehir'i bulvarla donatıyoruz" başlığı ile yer alan haberde 75.Yıl, Ihlamurkent, 71 Evler ve Batıkent'ten birer bulvar resmi eklenmiş. Dikkat edin, donattık demiyor, donatıyoruz diyor.

Demek ki, Sayın Başkan, Balmumu Heykeller Müzesinden fırsat bulup 3.dönemin sonunda bulvar açmak gerektiğini de hatırlamış. 

 

Arif AYHAN


ajans26.com
 YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.