18 Şubat 2020 Salı
DÜNYANIN EN BÜYÜK ADALET SARAYI

DÜNYANIN EN BÜYÜK ADALET SARAYI

Hüseyin DÜŞ
Hüseyin DÜŞ


 

 İstanbul’umuzun Kartal ilçesinde yapımı devam eden Dünyanın En Büyük Adalet Sarayı hakkında bir şeyler yazma lüzumu duydum. Buyurun okuyun efendim!..

 

  Aziz dostlar; inanın ne kadar övünsek, gururlansak azdır. Avrupa’da değil, Asya’da Amerika’da değil tüm dünyadaki en büyük adalet sarayı!.. Affedersiniz dünyanın en büyük adalet sarayının adına yakışır anılması ve yazılması lazım değimli; büyük harflerle mesela ADALET SARAYI!..

 

   Evet, belki de suç oranlarının bizden çok olduğunu düşündüğümüz Amerika’da bile böylesi yok yani. Belki bir gün fıkralara da konu olur ne dersiniz.

Kazaen bir vesileyle bizim tutukevindeki hükümlüler ile Amerikalı hükümlüler bir araya gelirlerse madara olmakta var işin içinde. Aralarında bir sohbet başlar.

Amerikalı hükümlü; bizim büyük otomotiv sanayimiz var sizin var mı? Bizim enerji sağlamak için büyük santrallerimiz var ya sizin neyiniz var?.. diye sorarlarsa ne yaparız? Aman Allah’ım!.. Böyle bir durumda bizim hükümlü vatandaşımız ne diyecek?

  Neyse ki sevgili hükümetimiz her şeye olduğu gibi bu duruma da bir çözüm üretti. Bizi bu çok sıkıntılı durumdan kurtaracak ÇOK BÜYÜK bir hizmete imza attı.

Sevgili kader mahkumu arkadaşlar. Sizde Amerikalı hükümlülere aynen şunu söyleyeceksiniz artık. “Kıymetli hükümetimiz bizleri maddi ve manevi yönlerden işsiz ve aç bırakıp suç işlememize (bir anlamda) sebep olmuş olabilir. Ama bizleri; içinde tam anlamıyla adalet işlemese de DÜNYANIN EN BÜYÜK ADALET SARAYINDA yargılanma şerefine kavuşturduğu için ne kadar teşekkür etsek azdır. Anlayacağınız, bizimde dünyanın EN BÜYÜK ADALET SARAYIMIZ var ne haber!.. deyin.” 

 

   Bunca latifeli sözden sonra gerçekte olması gerekenlere dönersek, tabiî ki bu durumun övünülecek ve gurur duyulacak bir yanı yok. İcraat makamında olan hükümetin önce vatandaşlarına iş, aş, huzur ve emniyet konularında hizmet götürmesi ve gelirlerini, refah seviyelerini artıracak sanayi hamlelerini gerçekleştirmeleri önem arz eder.

 

   Keşke EN BÜYÜK ADALET SARAYI değil de EN BÜYÜK SANAYİ BÖLGESİ açılmış olsaydı. Düşünsenize bir kere, tüm illerimizde büyük sanayi bölgeleri açılmış. İnsanlarımız istihdam edilmiş, üreten, çalışan, işi olan insanlarımız suç işlemez, hırsızlık, kapkaçcılık yapmaz hale gelmiş.

Tabiî ki sadece ekonomik yeterlilik yetmez manevi anlamda da insanımızı doldurabilirsek suç oranları azalmış müreffeh bir ülke olabiliriz kim bilir?.. Bizler bu konuda ümit varız.

İşte böyle olursa o EN BÜYÜK ADALET SARAY’larına da gerek kalmaz.

  Çünkü etki tepki meselesi bu, suç olmazsa mahkemelerde kurulmaz. Mahkemelere gerek kalmayacak daha adil, yaşanabilir bir Türkiye için dua edelim, gayretli olalım, yılmayalım, yıkılmayalım.              YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.