15 Ağustos 2020 Cumartesi
Ya Güdersin Ya Gidersin

Ya Güdersin Ya Gidersin

Hüseyin DÜŞ
Hüseyin DÜŞ


 Rahmetli Barış Manço’nun söylediği bir şarkı vardı, hatırlayanlarınız olacaktır. Sözlerinde şu mısralar geçiyordu. “İşte Hendek İşte Deve. Ya Güdersin Ya Gidersin”.

   Günümüzdeki Müslüman yönetici portresine baktığımızda Deve’yi gütmek ya da gitmek imtihanında sınıfta kaldıklarına üzülerek şahit oluyoruz. Birtakım dünya menfaatlerini kaybetmemek uğruna sakal, bıyık kesmek bir tarafa, partilerini, fikirlerini ve de zikirlerini nasılda bir çırpıda değiştirdiklerini ibretle izliyoruz.

   Bir zamanlar inançlarının ve davalarının gereği olarak; dünyayı adice sömüren, mazlumların kanını emerek hayatını sürdüren şer merkezlerine karşı düşman nazarlarıyla bakanlar, onlara karşı sert söylemlerini her fırsatta en üst perdeden seslendirenler, kendilerine o şer merkezlerinden gelen dünyalık tekliflerine gönüllerini ne kadarda kolay kaptırabildiler.

Maalesef dünün samimi dava adamı, mazlumların yandaşı ve şer merkezlerine düşman nazarlarıyla “BAKANLAR” iken; sonra o şer merkezlerinin talimatıyla hareket eden “BAKANLAR !” oluveren Müslüman siyasetçileri gördük ve görmekteyiz.

   Türlü tavizlerle makamlara oturan eski dava adamlarına “İşte Hendek İşte Deve. Ya Güdersin Ya Güdersin” demiş olmalılar. Kardeşim senin kara kaşına kara gözüne, boyuna posuna meraklı değiliz. Ya bizimlesin ya da ezilirsin. Ya bu develeri bizim talimatımızla güden olacaksın ya da hendekten yuvarlanıp güdülen olacaksın. Sen olsan da olmasan da biz bu develeri güderiz arkadaş demiş olabilirler mi?

   Maalesef hala bu tür teklif ve önerilere gönlünü kaptıran, ayakları kayan aramızdan ve bizden bildiğimiz kimselerle karşılaşmaktayız. Düzgün kalan ve doğru bildiği yoldan sapmayanlara ne mutlu!.. Yeniden Büyük TÜRKİYE sevdalılarına ne mutlu!..

   Müslüman’ın en önemli imtihanı; dünya malı, kadın ve makamdır. Müslüman bir insan dünya malını ve makamını yalnızca, inancı ve davasına hizmet etmesi hususundaki bir araç konumunda görmelidir. Yani Araç Amaç olmamalıdır. Para, makam v.s. dünya malının kölesi değil, efendisi olmayı başaran samimi zengin idareci Müslüman’ı bulmak, gecenin karanlığında yürüyen siyah karıncayı görmek kadar zorlaştı günümüzde.

   Yazımı Tarık Yılmaz Bekler beyefendinin “Değişime Diren” isimli kitabından bir kaç paragrafla sonlandırmak istiyorum.

  “Uğrunda mücadele edecek bir değeri, bir kutsalı olmayan, bir davası, bir iddiası, dünyaya söyleyecek bir sözü olmayan, bedel ödemeyi göze alamayan, topuklarının üzerinde sağlam duramayan yumuşak-light Müslümanlar türedi… Kutsalı olmayan bir din anlayışı, mukaddesi olmayan bir Müslüman modeli…

   Taviz, günümüz Müslümanlarının karakteristik bir özelliği oldu. Tavizin tavizi doğuracağını ve bunun sonunun gelmeyeceğini kestirmeliydik. Unutmamak gerekir ki, tavizin olduğu yerde Allah’ın yardımı olmaz. Bir zafer kazanacaksak bunu değişerek değil, direnerek kazanacağız.”

   Aziz dostlar, biz ne "O !.. birilerinin" bize biçmeye çalıştığı çobanlık vazifesini yaparız nede bu diyardan gideriz.

   Kalın sağlıcakla…

 YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.